Sokolové přivítají v Rieger aréně sedminásobného mistra

17. 1. 2024

Muži A

3 minuty čtení

Po dvoutýdenní pauze se SKV vrátí do Livesport Superligy domácím střetnutím s Vítkovicemi. Sedminásobný mistr České republiky a aktuálně tým usilující o čelo tabulky dorazí do Rieger arény v neděli večer. Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

Vítkovicím se v základní části zatím daří. Ostravané jsou před 21. kolem na druhé pozici, na vedoucí Tatran ztrácí jen dva body, byť Střešovičtí mají o zápas méně. Mužstvo táhne Martin Gattnar, který je s 31 body nejproduktivnějším hráčem a se 17 brankami nejlepším střelcem. Jeho bratr Rostislav je s 15 trefami v závěsu za ním. 17 asistencemi se blýskl playmaker Matyáš Šindler.

V brance je stále oporou velezkušený Lukáš Souček, kterému kryje záda Denis Jasiok. 24letý mladík dostává v aktuálním ročníku velký prostor a zasáhl už do devíti duelů. Co se letních změn týče, tou největší byl příchod Adama Šmída z Pardubic. Do kádru se pak po dvouleté pauze vrátil Lukáš Hájek, šikovný forvard, který s Vítkovicemi vybojoval tři mistrovské tituly.

Ostravané mají dobré výsledky, přesto se v posledním kole nevyhnuli klopýtnutí. Doma padli s Bohemians 5:6. Porážku neodvrátila ani závěrečná stíhací jízda ve třetí části. Sokolové po Novém roce ještě nebodovali a prohráli se Spartou i Chodovem. Před Vánocemi ale svěřenci Jana Kapuciána uhráli důležitých šest bodů. Nyní tak mají na z deváté příčky desetibodový náskok na jedenácté Karlovy Vary.

Právě příslušnost v elitní desítce bude pro SKV stěžejním cílem pro zbytek základní části. Proti Vítkovicím se body nezískávají snadno, přesto to už Vinohradští v minulosti v rámci nejvyšší soutěže zvládli. Doma triumfovali v letech 2015 a 2019. O podobné překvapení se pokusí i nyní. Zisk bodů by je výrazně přiblížil k účasti ve vyřazovací fázi.

Nedělní utkání je na programu od 18 hodin. Vstupenky na místě stojí 80 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 60 Kč. Děti do 18 let platí 60 Kč, v předprodeji 40 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP, dárci krve a členové SKV mají vstup zdarma. K dispozici budou pochutiny z našeho bufetu a otevřen bude také teprve nedávno spuštěný SKV fanshop.

21. kolo Livesport Superligy:

21. 1., 18:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice
SH Milevsko | MATCH CENTER | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.