Shrnutí víkendu: Ladies se šesti body, Benfika porazila Strakonice

25. 1. 2024

Klub

4 minuty čtení

Další úspěšný víkend za sebou mají Ladies. Ženské áčko na domácí půdě porazilo dva soupeře z jihu Čech a zůstává na páté příčce 1. ligy v závěsu za týmy na čele. Cenný skalp má Benfika. Ta v atraktivním utkání přetlačila třetí tým tabulky Strakonice 6:5 a udělala další krok k tomu, aby zůstala v top čtyřce.

Proti dračicím z Týna nad Vltavou si Ladies s chutí zastřílely a vyhrály vysoko 12:3. „Zápas sice úplně moc florbalové krásy nepobral, nicméně jsme rádi, jak zodpovědně jsme k němu přistoupili, bez ohledu na výkon a herní styl soupeře. Díky tomu jsme mohli dát maximální prostor ve hře hráčkám, které dosud tolik vytížení neměly. Po zbytečných ztrátách v minulých kolech nám samozřejmě dělá radost i plný bodový zisk,“ neskrýval po výhře spokojenost kouč ženského áčka František Kovač.

Ve druhém víkendovém střetnutí byly vinohradské florbalistky hnány vpřed svými mladšími kolegyněmi z mladších žákyň. Mlžky totiž rovněž hrály svůj turnaj na Vinohradech, a tak po dvou výhrách a dvou porážkách mohly podpořit dospělý celek. Ladies sice nebyly tak suverénní jako v sobotu, přesto nakonec dokráčely ke třem bodům a z víkendu vytěžily sto procent. Triumf se ale nerodil lehce.

„Věděli jsme, že nás dneska čeká daleko jiný zápas nez v sobotu. V první třetině to byl od nás zodpovědný výkon, což se podepsalo i na skóre. Bohužel druhá třetina nám vůbec nevyšla, soupeř toho z předbrankového prostoru využil a z utkání udělal drama. Věděli jsme, s čím chceme vstoupit do třetí třetiny, a to se také stalo. Měli jsme hezké kombinační akce, po kterých paradoxně žádné góly nepadly, a naopak jsme zužitkovali situace z předbrankového prostoru,“ zhodnotil druhý víkendový duel Kovačův trenérský parťák Jan Skála.

Ještě před Ladies hráli hoši z Benfiky. V napínavém střetu dvou sousedů z  tabulky byli po celý zápas napřed Vinohradští a soupeř musel několikrát dotahovat. V 56. minutě sice hosté snížili na 5:6 z jejich pohledu, vyrovnat už ovšem z následné hry bez brankáře nedokázali. Třemi asistencemi se blýskl Jiří Krůšek. „Utkání jsme zvládli hlavně v hlavě. Bezhlavě jsme nelítali a zkušeně si poradili se soupeřovou osobní obranou. Spoustu brejků jsme trestuhodně zahodili, naštěstí několik tyček naší branky a náš skvělý gólman nás dnes až do konce udrželi na třech bodech,“ řekl kapitán týmu Dalibor Nigrin.

Z výsledků ostatních vinohradských družstev je nutné vyzdvihnout rezervu žen, která ve 2. lize zdolala oba soupeře a drží se na krásném druhém místě za béčkem Tatranu. Jedno cenné vítězství zaznamenali muži C a stále drží naději na dobré umístění v regionální lize. Plný počet bodů vybojovalo béčko dorostenců. A výhru 5:1 nad Panthers zaznamenaly dorostenky, ve druhém střetnutí bohužel nedokázaly lépe vzdorovat lídrovi tabulky Prague Tigers a padly se ctí 1:3.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - Rudý Dračice Mladých nadějí Týn 12:3
TJ SKV - SK Meťák České Budějovice 7:5

Muži B:
TJ SKV - Fbc Strakonice 6:5

Ženy B:
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy B 8:5
TJ SKV - Kanonýři Kladno 7:2

Muži C:
TJ SKV - Prague Tigers 3:1
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín 2:6

Dorostenky:
TJ SKV - Panthers Praha 5:1
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 1:3

Dorostenci B:
TJ SKV - Sokol Rudná 5:1
TJ SKV - SK Florbal Benešov 5:4

Mladší žáci:
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 1:10
TJ SKV - Black Angels 2012 1:9
TJ SKV - FBC Kutná Hora 4:3

Mladší žákyně:
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 11:4
TJ SKV - SummerCamps Tatran Střešovice 10:12
TJ SKV - Black Angels 5:13
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha BLUE 13:5

Přípravka:
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 5:6
TJ SKV - Butchis - Black 2:3
TJ SKV - Olymp Florbal Zeus 0:3
TJ SKV - SummerCamps Tatran Střešovice 8:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.