Mužské áčko čeká pohár s Wizardy a liga se Startem

26. 9. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Vinohradským se vstup do sezony nevydařil a všechny body si z Riegrových sadů odvezl brněnský Hattrick. Před dalšími ostrými zápasy promluvil o situaci v týmu trenér Jan Pazdera.

Jan Pazdera rozhodně nebyl po nedělním střetnutí s Hattrickem spokojen, a to jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem. Na neúspěch však musí jeho svěřenci rychle zapomenout, čekají je totiž dva důležité duely v řadě. Nejprve dnes od 20:15 se Vinohradští střetnou v rámci 4. kola Poháru České pojišťovny s DDM Praha (neboli Wizardy), v sobotu od 18 hodin pak v Kunraticích změří síly s domácím Startem, za který nastoupí i kvartet bývalých vinohradských hráčů (Radek Kraus, Michael Mareš, Eduard Piňos a Vojtěch Trčálek). Co před zápasy řekl trenér Jan Pazdera?
 
O víkendovém zápase s Brnem:
Zápas s Brnem se nám nepovedl. Hra byla plná nepřesností a kluci nebyli připravení na vstup do utkání. Výsledek nepovedené první třetiny ovlivnilo naše první a poslední střídání, protože jsme v něm pokaždé obdrželi branku, což je na této úrovni dost laciné. Nedařilo se nám ve hře s míčkem. Nějaké příležitosti jsme si sice vytvořili, ale nebyli jsme schopni je proměnit, na rozdíl od Brna, které nás v kvalitě zakončení přejelo rozdílem třídy.
 
O dnešním pohárovém střetnutí:
Wizardy považuji za jednoho z nejtěžších soupeřů, které jsme mohli dostat. Je to tým, který se umí perfektně připravit na jakýkoliv turnajový systém. Ročníky, které za ně nyní nastupují, posbíraly v mládežnických kategoriích řadu úspěchů. Byly schopny vyhrávat i v rámci celorepublikové konkurence. Víme tedy, že to nebude nic jednoduchého.
 
O rozsáhlé marodce, která aktuálně tým postihla:
Následující zápasy nám navíc znepříjemňuje fakt, že nás postihla celkem rozsáhlá marodka. Máme nemocné první dva brankáře a tři obránce. Už proti Brnu nemohl nastoupit kvůli viróze kapitán Jarda Votruba, což jsme řešili na poslední chvíli. Teď se to v mančaftu rozšířilo ještě víc a sestavu proti Wizardům i proti Nuslím budeme muset trochu lepit. Doufám, že kluci předvedou o to větší bojovnost, aby to vynahradili.
 
O sobotním duelu se Startem:
V sobotu rozhodně chceme vyhrát, my do žádného zápasu nechceme jít s jiným cílem, to je jasné. Sobotní derby se Startem však pro nás nebude jednoduché, protože soupeř na nás bude dobře připraven. Navíc proti nám mají speciální motivaci, zápasem žijí celý týden. Divácky to bude zajímavý zápas, jelikož bude k vidění hodně soubojů a na hřišti to bude jiskřit. My se musíme nějakým způsobem porvat s marodkou, pohlídat si jejich první lajnu, která je hodně nebezpečná, a vyválčit tři body.
 
Program mužského áčka:
26. 9., 20:15 TJ SKV – DDM Praha 10 (Vinohrady)
28. 9., 18:00 FBC Start 98 – TJ X3M SKV (Kunratice)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.