Ondřej Pužman: Snažím se dělat vše pro to, abych splatil důvěru

5. 2. 2024

Muži A

2 minuty čtení

V průběhu sezony začal nastupovat na centru prvního útoku a po svém boku má hbitá křídla Ivana Pergler a Ondřeje Plíhala. Ondřej Pužman přišel v létě 2023 na hostování z Mladé Boleslavi, ale rychle se zapracoval a teď dostal od trenérů jednu z důležitých rolí v mužstvu. Po čtyřech porážkách se on a jeho spoluhráči připravují na důležitý duel s Pardubicemi.

Sparta a Chodov uštědřili sokolům po Novém roce lekci. Žlutočerní neměli na dobrý výsledek nárok. Pak ale přišlo zlepšení. Proti Vítkovicím předvedli Vinohradští skvělí výkon a škoda nepovedené závěrečné třetiny, ve které svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka přišli o šanci na body. A remízový stav zvrátila Ostrava v posledním kole až pár desítek vteřin před koncem.

Výkony sokolů však jednoznačně šli nahoru. „Určitě jsme všichni cítili vzestupnou tendenci. Proti Chodovu i Spartě se nám nepodařila hned první třetina a pak už se to s námi vezlo. Naopak proti ostravským soupeřům jsme první třetinu zvládli, což si myslím, že byl ten hlavní faktor,“ ohlédl se Ondřej Pužman za posledními superligovými zápasy.

Od prosincového střetnutí s Black Angels je Pužman pevnou součástí první formace. V uplynulých šesti startech pak přidal čtyři body. „Jsem hrozně rád, že mohu nastupovat proti prvním lajnám v celé lize. Bodově to zatím není moc vidět, ale snažím se dělat všechno pro to, abych tuto důvěru splatil,“ přiznal stále teprve 19letý forvard.

Ve čtvrtek čeká Vinohradské dopolední „school match“. V Pardubicích se v rámci dohrávky 20. kola představí před zraky školáků. „Mám z času zápasu velký respekt, ale bude to vlastně jen o tom, jak se na to připravíme den předem. Z hlediska tabulky to je klíčový duel, který by nám mohl pomoci stvrdit pozici v play off,“ připomněl Pužman důležitost střetnutí.

V případě bodového zisku se SKV výrazně přiblíží jistotě účasti v předkole vyřazovací fáze. „Očekávám těžký zápas ve velkém tempu s fantastickou diváckou kulisou,“ dodal talentovaný útočník.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.