Ve čtvrtek school match v Pardubicích, v sobotu duel na půdě Bohemky

7. 2. 2024

Muži A

3 minuty čtení

Základní část Livesport Superligy finišuje a sokolové se během tří dnů dvakrát představí na hřištích soupeřů. Nejprve ve čtvrtek dopoledne změří na východě Čech síly s Pardubicemi v rámci tzv. „school matche“ před zraky školáků. V sobotu pak zamíří na Jižní Město, kde se střetnou s Bohemians. Nadcházející zápasy mohou přiblížit SKV směrem k jistotě účasti v play off.

Livesport Superligy se po reprezentační přestávce vrátí zpět. Vinohradští nejdřív absolvují dohrávku 20. kola, v hokejové enteria areně dojde k derby dvou Sokolů. Domácí Pardubice jsou na poslední příčce superligové tabulky a play down se už nevyhnou. Přesto do něj chtějí vstoupit pozitivně naladění a k současným dvěma výhrám by v duelu proti SKV rádi přidali třetí. Navíc za předpokladu, že je v hokejové hale poženou vpřed až tři tisícovky nadšených školáků.

Sokolské derby je na programu už od desíti hodin dopoledne. „Mám z času zápasu velký respekt, ale bude to vlastně jen o tom, jak se na to připravíme den předem. Z hlediska tabulky to je klíčový duel, který by nám mohl pomoci stvrdit pozici v play off,“ uvědomuje si důležitost střetnutí útočník Ondřej Pužman. Pardubické svými výkony táhnou zejména dva muži. 19letá posila ze Sparty Radek Drda vede jak týmovou produktivitu, tak pardubickou tabulku střelců.

Na paty mu v obou statistikách šlape nejlepší nahrávač a rovněž letní akvizice Sokolů Lotyš Ralfs Polis. Pro pardubického forvarda bude zápas jistě specifický, protože se podruhé v sezoně utká proti svému krajanovi a kamarádovi Klavsu Araksovi. První vzájemný duel ovládl Araks, SKV totiž na Vinohradech zdolalo Pardubice v rámci 8. kola 6:3. Od října už ovšem uteklo hodně času.

Druhý superligový zápas v tomto týdnu odehrají svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka na půdě Bohemians. Klokani ještě stále nemají jisté místo v elitní šestce, které znamená přímý postup do čtvrtfinále, a tak se ve zbytku základní části budou prát o každý bod. Podzimní vzájemný střet jasně opanovali zelenobílí, kteří vyhráli v Rieger aréně vysoko 12:2. Čtyřmi body se tenkrát prezentovali Jaroslav Petrák, Tomáš Kvasnica a Jakub Buršík.

Bohemians patří k nejofenzivnějším celkům ligy. Více branek má po 22. kole nastříleno pouze vedoucí Mladá Boleslav. Trenér Michal Jedlička i po odchodu Filipa Formana do Švédska ordinuje svým hráčům útočný florbal. Kromě výše zmíněných hráčů se o ofenzivní výpady mužstva starají také Karel Petrák, Patrik Šebek, Ondřej Kawulok nebo Matúš Gejdoš. Sobotní utkání je na programu od 14 hodin ve sportovní hale Jižní Město.

Dohrávka 20. kola Livesport Superligy:

8. 2., 10:00 Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady
enteria arena Pardubice | MATCH CENTER | BULLETIN

23. kolo Livesport Superligy:

10. 2., 14:00 FbŠ Bohemians - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Jižní Město | MATCH CENTERVSTUPENKY

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.