Shrnutí víkendu: Benfika smetla Meťák, Ladies berou šest bodů

6. 2. 2024

Klub

3 minuty čtení

Ženský A tým zvládl venkovní dvojzápas vítězně a zapsal do tabulky 1. ligy šest bodů. Ty drží Vinohrady ve hře o nejvyšší příčky. Na druhou pozici ztrácí SKV z pátého místa pouze dva body. Vysokou výhru zaznamenala o víkendu Benfika. Jan Švejda a spol. 11 góly srazili Meťák České Budějovice a jen malý krůček je dělí od stvrzení čtvrté příčky v divizi B.

Sobotní zápas ženského áčka v Ústí moc florbalu nenabídl. To v neděli si ale vinohradské florbalistky spravily chuť a České Lípě nasázely devět branek. „Tento víkend jsme sehráli dva velmi podobné zápasy - dobývání obranného betonového valu na parketách plné nepříjemných fyzických soubojů. Dnes jsme ale byli výrazně efektivnější v koncovce, takže jsme utkání mohli dohrávat v plné sestavě a dát příležitost v brankovišti i druhé gólmance, juniorce Anně Werner. Jsme rádi za šest bodů ze severu,“ zhodnotil nedělní střetnutí i celý víkend kouč žen František Kovač.

Dobrý výkon předvedla také Benfika. Duel s českobudějovickým Meťákem sokolové rozhodli ve druhé třetině, kterou ovládli vysoko 7:1. Pěti body k výhře přispěl Jan Svoboda, čtyřmi se prezentoval Jan Švejda a Jan Otta. „Chtěli jsme soupeři oplatit porážku z prvního vzájemného zápasu. První dvě třetiny byly z naší strany solidní, dobře jsme kombinovali a využívali šance. Škoda slabšího výkonu ve třetí části a zbytečných vyloučení. Také jsme už pak nebyli stoprocentní do obrany. To musíme pro zbývající dvě kola vylepšit,“ řekl hrající trenér Gusta Ondrejčík.

Z dalších týmů si výborně vedly ženy B, které porazily jak Start98 B, tak Slavii a ze druhé příčky 2. ligy ztrácejí pouze dva bodíky na vedoucí rezervu Tatranu Střešovice. S bilancí jedna výhra a jedna porážka zakončili domácí turnaj junioři. V rámci 2. ligy nejprve porazili po přestřelce Traverzu 7:5 a následně těsně nestačili na rezervu Sparty 4:5. Dorostenky si bohužel z turnaje v Rieger aréně neodnesly ani bod. Jednu výhru vybojovali muži C. Celtics po prohře s Bohemkou B zabrali a porazili Neratovice. To je uchovává ve hře o top trojku.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
Florbal Ústí - TJ SKV 2:4
FBC Česká Lípa - TJ SKV 2:9

Muži B:
TJ SKV - SK Meťák České Budějovice 11:3

Ženy B:
TJ SKV - FAT PIPE Start98 B 7:2
TJ SKV - FBC Slavia Praha 3:2

Muži C:
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 4:10
TJ SKV - Florbal Neratovice 6.2

Junioři:
TJ SKV - FAT PIPE Traverza 7:5
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha B 4:5

Dorostenky:
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky 5:8
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 1:4

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.