Brankář Mikuláš Futschik: Po závěrečném hvizdu mi spadl kámen ze srdce

20. 2. 2024

Muži A

3 minuty čtení

Dvaadvaceti zákroky dopomohl brankář Mikuláš Futschik k důležité nedělní výhře nad Českou Lípou. Díky ní se sokolové zase o krůček přiblížili vytouženému cíli, tedy postupu do play off. Jak mladý brankář vnímal třetí třetinu, ve které míčky lítaly kolem jeho brankoviště, a co očekává od posledních dvou zápasů v základní části?

Vinohradští se po závěrečné siréně seběhli k sobě a utvořili vítězné kolečkou. Euforie byla velká, svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka totiž proti České Lípě udrželi těsný jednogólový náskok a zapsali kýžené tři body do superligové tabulky. „Radost jsem měl obrovskou. Byl to důležitý zápas, který měl naznačit, jestli se přiblížíme k play off. A my ho společně zvládli. Ještě když do poslední sekundy skákal balonek po mém brankovišti, o to víc mi spadl kámen ze srdce,“ cítil 20letý gólman velkou úlevu.

Sokolové vedli po úvodních dvaceti minutách 3:0, v prostřední dvacetiminutovce přidali ještě jednu trefu a mířili za výhrou. Českolipšti ovšem v závěrečném dějství přidali a zápas zdramatizovali. „V první třetině jsme měli skvělý nástup do zápasu, výborně jsme bránili a vstřelili důležité tři góly. Pravděpodobně i touto třetinou se nám podařilo vyhrát zápas. Druhá byla spíše o defenzivě než o ofenzivě, ale stejně jsme ji výsledkově zvládli, ačkoliv už to trochu drhlo. Třetí část byla divočina... Míček lítal nahorů dolů, byli jsme několikrát vyloučeni. Dokonce i já, což nebylo fajn. Důležité bylo, že jsme se jako tým semknuli a udrželi v hlavách koncentraci,“ připomněl Futschik těžké momenty včetně toho, kdy obdržel dvě minuty za podražení protihráče.

Celkově v utkání zapsal 22 úspěšných zákroků, za svá záda pustil čtyři míčky. Několikrát zahasil vyloženou příležitost hostujícího celku. „Cítil jsem se dobře. Být ve vyšší permanenci mi nevadí a věděl jsem zhruba, co od českolipských hráčů čekat. Trošku se mi v hlavě začínala líbit myšlenka vychytané nuly, ale ta se hned na začátku třetí třetiny rozplynula. A navíc bylo jasné, že ještě není dohráno. Tady se určitě celkově sluší poděkovat klukům, protože ti zblokovali všechno, co mohli, a strašně mi pomohli,“ dal kredit svým parťákům z pole. V sezoně zaznamenal páté vítězství.

SKV odehraje ve zbytku základní části ještě dva zápasy. V neděli se představí na půdě silné Mladé Boleslavi. A o týden později vyzve v posledním domácím střetnutí Liberec. Pro potvrzení play off by to chtělo ještě alespoň jednou bodovat. „Rozhodně bychom si chtěli play off pojistit. Stále ještě není nic jisté a určitě se chceme porvat o další body. Věřím, že když do těchto utkání nastoupíme tak, jako do toho posledního, určitě na to máme,“ věří Futschik. V opačném případě se budou muset sokolové spoléhat na zaváhání Black Angels. To by však mohlo být ošemetné.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.