Shrnutí víkendu: Benfika zakončila sezonu na čtvrtém místě

21. 2. 2024

Klub

6 minut čtení

Mužské béčko zakončilo sezonu v divizi B na čtvrtém místě. V závěrečném utkání před solidní diváckou kulisou sice muži B prohráli s Říčany 5:7, proti vítěznému týmu základní části ale předvedli dobrý výkon. Ladies se o víkendu moc nedařilo a ze dvou domácích zápasů vydolovaly pouze dva body. Naopak stoprocentní byli muži C a starší žáci slaví postup do druhého koše!

Benfika se postavila do cesty Říčanům, které sice působí v divizi prvním rokem, hned se ale zařadili k adeptům na postup do národní ligy. Houževnatý a fyzicky nadupaný soupeř v Rieger aréně od začátku vedl, ovšem béčko chtělo Středočechům situaci alespoň trochu zkomplikovat. To se nakonec podařilo, a nebýt dlouhého oslabení ve třetí části a řady neproměněných příležitostí, mohli sokolové sahat i po lepším výsledku. Nakonec Říčany před skvělou kulisou zvítězili 7:5.

„V posledním kole jsme předvedli asi nejlepší výkon v sezoně. Proti fyzicky velice dobře připravenému soupeři to ale na body nestačilo. Škoda, že jsme v sezoně neměli lepší docházku na tréninky i zápasy, protože by to vypadalo možná o trochu lépe. Ale teď už je zbytečné na to žehrat. Druhá polovina sezony nebyla úplně tak špatná. Za celou sezonu se sluší poděkovat všem hráčům, kteří do ní nastoupili. Speciální díky trenérům áčka za bezvadnou spolupráci a klukům z A týmu, že se ochotně chodili rozehrávat za Benfiku. Jejich přístup byl příkladný,“ řekl po posledním utkání základní části divize B hrající kouč Gustav Ondrejčík.

Jen dva body vybojovaly z domácího dvojzápasu ženy. Ladies nejprve v sobotu padly s Chomutovem 6:10. „Zkusím zápas rozdělit na tři části tak, jak probíhal. První třetina byla od nás zdaleka nejlepší. Bohužel ve druhé dvacetiminutovce přebraly otěže soupeřky a trestaly naší laxnost v předbrankovém prostoru. Ve třetí třetině už to byl vabank, zda to zlomíme nebo ne. Každopádně jsem na holky hrdý, jak se snažily se zápasem něco udělat. Takhle se bojuje!“ zhodnotil porážku trenér Jan Skála.

V neděli se Ladies střetly s jedenáctým týmem tabulky Novým Strašecím a v průběhu střetnutí překvapivě prohrávaly 1:3 a 4:5. Když Eliška Škvorová v oslabení ve 48. minutě dávala na 6:5, vypadalo to, že si už SKV výhru nenechá vzít. Jenže soupeř v závěru srovnal a duel rozhodly až nájezdy, které lépe zvládly Vinohrady. „S dnešním zápasem nemůžeme být spokojeni ani herně, ani výsledkově. Podobně jako ten včerejší nám ale poskytl spoustu impulzů do poslední fáze tréninkového procesu před startem play off. Příští týden si jdeme pro posledních šest bodů do tabulky a pak vzhůru do bojů o medaile a postup!“ uvedl po víkendu Skálův kolega František Kovač.

Z dalších vinohradských celků si skvěle vedlo mužské céčko. To porazilo dosavadního lídra regionální ligy Traverzu 8:5. Čtyřmi góly se blýskl fantastický Richard Klíma. I ve druhém zápase Celtics zabojovali a bývalými superligisty nabitý Future porazili po obratu těsně 5:4. Céčko tak stále drží naději na medailové umístění v nejvyšší regionální soutěži. Dvakrát zvítězilo rovněž déčko, jenž se díky zisku šesti bodů drží na druhé příčce, která by za určitých podmínek mohla znamenat postup do vyšší soutěže.

Postup do druhého koše vybojovali starší žáci. Ve skupině nejprve sokolové porazili Kolín a Falcon a ve finále zdolali Kobylisy vysoko 9:3. Strži se tak probojovali mezi 12 nejlepších celků pražského a středočeského regionu. S bilancí jedné výhry a jedné porážky odehráli své turnaje ženy B, dorostenci a junioři. Mladší žákyně hned v prvním utkání přišly o zraněnou spoluhráčku, i bez střídání však zatnuly zuby a získaly dvě cenné výhry. Aničce Tuháčkové přejeme brzké uzdravení!

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - Florbal Chomutov 6:10
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 7:6 po sam. náj.

Muži B:
TJ SKV - FBC Draci Říčany 5:7

Ženy B:
TJ SKV - Tatran Střešovice B 6:7
TJ SKV - Kanonýři Kladno 1:0

Muži C:
TJ SKV - FAT PIPE Traverza 8:5
TJ SKV - SSK Future - Barrandov 5:4

Muži D:
TJ SKV - SK B.U.H. Praha B 4:1
TJ SKV - SK Desperados SNW B 5:1

Junioři:
TJ SKV - FBK Fat Pipe Vosy Praha 5:4
TJ SKV - Sokol Rudná 4:9

Juniorky:
Tatran Střešovice - TJ SKV 16:1
FBS Olomouc - TJ SKV 11:1

Dorostenci:
TJ SKV - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:6
TJ SKV - Florbal Primátor Náchod 8:7

Dorostenky:
TJ SKV - Wizards DDM SO Praha 10 3:4
TJ SKV - Kralupy Wolves 1:3

Starší žáci A:
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín - zlatí 4:3
TJ SKV - Floorball Club Falcon black 8:0
TJ SKV - Viking TJ Kobylisy 9:3

Starší žáci B:
TJ SKV - T.J. Sokol Šestajovice 1:3
TJ SKV - Tigers TJ Sokol Nehvizdy 2:6
TJ SKV - TJ Sokol Petrovice I. 3:6
TJ SKV - FAT PIPE Traverza Chodov 0:2

Mladší žákyně:
TJ SKV - Rudná Panthers Praha BLACK 9:6
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 2:9
TJ SKV - SummerCamps Tatran Střešovice 7:9
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha BLUE 7:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.