Shrnutí víkendu: Ženy sebraly šest bodů a postupují přímo do osmifinále 1. ligy

27. 2. 2024

Klub

3 minuty čtení

Ladies prefektně zvládly závěr základní části a z posledního víkendu vytěžily plný počet bodů. V sobotu nejprve zvítězily na půdě Panthers Praha 7:1, v neděli si pak všechny body odvezly také z Plzně, kde triumfovaly 9:5. To jim zaručilo zisk čtvrté příčky, která znamená přímý postup do osmifinále prvoligového play off. Dvě výhry o víkendu zaznamenali také dorostenci B, blízko k boji o postup do vyššího koše měly starší žákyně.

Ženské áčko ovládlo derby s Panthers jednoznačně 7:1. Dvěma góly se o to přičnila Natálie Jirková, dvě asistence zapsala Natalie Vesecká. „Jsme rádi, že naše týdenní práce na tréninku přinesla takový výsledek a hru na míčku. Co nás bohužel může mrzet, že z takového počtu střel na branku máme tak málo gólů. Jsem rád, že si v utkání mohly zahrát všechny holky,“ zhodnotil triumf trenér SKV Jan Skála. V neděli se Ladies vydaly zakončit základní část do Plzně. Od 28. do 55. minuty vsítily vinohradské florbalistky šest branek v řadě a nakonec zasloužně dokráčely k výhře 9:5.

Pěti body se prezentovala Aneta Nigrinová, hattrick zkompletovala Kateřina Radostová a třemi body přispěla také Eliška Škvorová. „Velká spokojenost s předvedenou hrou i výsledkem. Po minulém nepříliš vydařeném víkendu jsme si řekli, že rovnou přepínáme do play off módu a půjdeme si pro šest bodů z posledních dvou zápasů základní části soutěže. To se povedlo, hráčkám patří pochvala za to, jak v týdnu přistoupily k tréninkovému procesu,“ uvedl Skálův kolega František Kovač.

„Navíc týmovým výsledkovým cílem v rámci základní části ligy byl přímý postup do osmifinále a vyhnutí se předkolu. I to máme splněno,“ dodal Kovač. Teď budou vinohradské hráčky na svého osmifinálového soupeře čekat. Přímo o kolo dál společně s nimi postoupily také Start98, Chomutov a Prague Tigers Nehvizdy.

Dva triumfy v rámci 3. ligy vybojovali dorostenci B. Ti deklasovali Spartu 8:3 a Dobříš 10:2. Sokolové tak mají na první pozici třináctibodový náskok na druhou Rudnou a jsou blízko konečné první příčce. K tomu jim stačí ve zbývajících čtyřech duelech vybojovat jednu výhru za tři body. Starší žákyně v základní skupině svého turnaje skončily jen o skóre za Black Angels, a tak na ně místo boje o postup do 1. koše zbyl pouze zápas o třetí příčku se Startem.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
Panthers Praha - TJ SKV 1:7
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ SKV 5:9

Juniorky:
FBC Liberec - TJ SKV 13:1
IBK Hradec Králové - TJ SKV 7:1

Dorostenci B:
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha RED 8:3
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 10:2

Starší žákyně:
TJ SKV - Black Angels 1:1
TJ SKV - FbŠ Bohemians bílé 7:0
TJ SKV - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 2:6

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.