Celtics doma sebrali šest bodů a stále živí šanci na 2. místo

10. 4. 2024

Muži C

3 minuty čtení

Celtics v příjemné atmosféře doma na Vinohradech vybojovali plný počet šesti bodů a dva zápasy před koncem ještě mohou myslet na druhou příčku v regionální lize. V ranním utkání zvítězili Martin Zima a spol. nad rezervou Black Angels 7:5, ve druhém střetnutí pak porazili Dobříš 8:3. SKV má stejně bodů jako druhá Traverza, která má lepší skóre (vzájemná bilance je vyrovnaná). Rozhodne poslední turnaj.

Céčko se na domácí zápasy sešlo v dobré sestavě. Z A týmu dorazili špílmachr Pavel Hájek a fyzicky nadupaný Jan Pinkas. Z béčka pak přišli vypomoct Jan Otta a Jan Švejda. Rozvíjet svůj talent mohli také junioři Matyáš Cvejn, Josef Trčka a člen kádru áčka Antonín Pražák. Sokolové vstoupili do úvodního klání dobře a rychle vedli 2:0. Jenže soupeř pak dokázal skóre otočit. Přetahovaná pokračovala až do druhé části. V ní si SKV vzalo vedení zpět a už ho nepustilo. Vítěznou trefu zaznamenal právě junior Josef Trčka, po něm ještě výhru pojistil z nájezdu Ondřej Zelený.

„Soupeř nám kladl odpor a měl skvělé brejky, takže jsme měli co dělat, abychom zápas otočili. Nakonec se nám ale podařilo nasázet nějaké góly a vyhrát. Všechny tři lajny se prezentovaly hezkou hrou, i když to někdy bylo až na hranici rizika směrem do obrany,“ zhodnotil duel hrající kouč céčka Gustav Ondrejčík. Po třech odpořádaných zápasech následoval vrchol dne v podobě derby Sokolů. Do Rieger arény totiž přijela Dobříš. V brance středočeského týmu pravidelně nastupuje bývalý gólman SKV Tomáš Šimek a nastoupil i tentokrát.

Od začátku se na nic nevyčkávalo. Úvodní branku vsítil po dorážce Matěj Šaroch a pak se po skvělém napadání Richarda Klímy prosadil Ondrejčík. Stav 2:0 platil po úvodním dějství. Druhou třetinu pak Vinohradští ovládli 5:3 a určili ráz střetnutí. Nakonec před solidně početnou skupinou fanoušků vyhráli 8:3. Céčko tak zvítězilo v šesti z posledních sedmi duelů a v tabulce se vyhouplo na průběžnou třetí příčku. Pokud získá na posledním turnaji plný počet bodů a druhá Traverza jakkoliv zaváhá, cenné druhé místo bude patřit SKV.

„Ve druhém utkání jsme podali ještě lepší výkon než v tom prvním. Opět tam byla řada dobrých individuálních výkonů. Myslím, že to bavilo nás hráče, ale i fanoušky, jimž bych chtěl touto cestou poděkovat za účast a za podporu. A v neposlední řadě patří dík obětavým pořadatelům, kteří pomohli nejen se zápasem, ale i s občerstvením na tribuně. To jistě v nedělním teplém odpoledni přišlo vhod,“ dodal Ondrejčík. Poslední turnaj céčka je na programu 27. dubna v Unihoc aréně.

Víkendové výsledky mužů C:

TJ SKV - Black Angels Benfica 7:5
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 8:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.