Muži B dvakrát zvítězili. Elévové slaví postup!

30. 9. 2013

Klub

4 minuty čtení

"Pod Vikym se neprohrává". Tak toto heslo, které vzniklo v minulé sezoně, platí i v té letošní. Tedy alespoň po prvních dvou kolech, kdy mužská rezerva dokázala porazit Athletics a Králův Dvůr. 

V sobotu zamířila rezerva do pražských Čakovic, kde se utkala s místními Athletics Praha. V prvních minutách zápasu bylo vidět, že rozdíl v kvalitě soupeřů mezi druhou a třetí ligou je značný. První třetina byla v režii domácích, kteří se brzy ujali vedení. Vinohrady stačily ještě do první třetiny skóre vyrovnat a od druhé třetiny už byl zápas vyrovnaný i herně. Zápas rozhodla třetí třetina, ve které domácí nebyli schopni proměnit své šance a naopak Vinohrady ty své proměnily. Zápas nakonec skončil 9:5 a béčkaři  se tak mohli radovat z prvních tří bodů v nové sezoně. „Během první třetiny byla vidět na hráčích velká nervozita, kdy se nám nedařilo chytit tempo zápasu. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a my proměnili skoro všechny šance. Zároveň nás skvělými zákroky podržel gólman Záhora a my tak mohli odskočit do vedení a v klidu zápas dohrát,“ zhodnotil utkání trenér Viktor Vondra.
 
Na nedělní zápas musely Vinohrady odcestovat do Králova Dvora, kde je čekal duel s místním týmem TBC Králův Dvůr. Tento tým je v lize horkým kandidátem na postup a hráči věděli, že zápas s nimi nebude jednoduchý. A také nebyl. Vinohradům opět nevyšel začátek utkání, kdy brzy prohrávaly. Později přicházely šance a nakonec i branky. Vinohrady ve třetí třetině zápas otočily ve svůj prospěch a vyhrály 5:4. „Královák byl více na balónu a dobře kombinoval, ale všechno kolem našeho obranného bloku. My si počkali na své šance a proměnili brejky. Samozřejmě nás opět podržel gólman, tentokrát Jirka Buchta,“ řekl k zápasu trenér béčkařů. Celkově dobrý vstup do ligy a skalp jednoho z nejsilnějších soupeřů,“ dodal na závěr s úsměvem na tváři. Vinohradská rezerva je tedy stále neporazitelná. Podle kapitána Jonáše Sigla tato série trvá už 40 ligových zápasů.
 
Své první zápasy odehráli i naši nejmladší hráči. Elévové odehráli v sobotu tři zápasy v koši C, ze kterého ihned postoupili do vyššího koše. V prvním zápase dokázali porazit Horní Počernice celkem přesvědčivě 4:1. Druhý zápas už byl trochu horší. Vinohrady sice vedly nad Wizardy 3:0, ale zápas si trochu zkomplikovaly a během pár minut prohrávaly 3:4. Nakonec se našim malým ratolestem dokázalo podařit vstřelit ještě jednu branku a získat tak ze zápasu alespoň bod. Díky lepšímu skóre se Vinohrady dostaly až do finále, kde narazily na Kobylisy. Tomuto soupeři dokázali elévci nasázet sedm branek a mohli slavit postup do vyššího koše. Zápas skončil 7:4. „Chtěli bychom poděkovat rodičům za skvělou pomoc při pořádání tohoto turnaje. Věříme, že tento turnaj byl skvělým vstupem do nové sezony a už dnes se těšíme na další boje,“ Vyjádřil svou spokojenost trenér Martin Záň.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
Athletics Praha - TJ SKV 5:9
TBC Králův Dvůr - TJ SKV 4:5
 
Elévové:
TJ X3M SKV – DDM Horní Počernice ORKA 4:1
TJ X3M SKV – Wizards DDM Praha 10 4:4
TJ X3M SKV – Sokol Kobylisy 7:4
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.