Junioři si před startem sezony zvedli sebevědomí

9. 9. 2012

Junioři

2 minuty čtení

Týmům dorostenců a juniorů končí letní příprava, pojďme se tedy společně poohlédnout za tím, jak probíhala její poslední část.

V posledním srpnovém týdnu absolvovali hráči ročníků 94-97 soustředění v Rokytnici v Orlických horách. Celkem 21 hráčů se věnovalo hlavně herním činnostem jednotlivce a taktické přípravě na sezonu. Trenérům Liborovi Pokornému a Vilasovi se podařilo připravit velmi kvalitní program a hráči se jim za to odvděčovali pohlednou kombinační hrou. Na dva dny taky kluky navštívila posila z mužů v podobě finské fyzioterapeutky Kaisy Lind, která hráčům pomohla přežít týdenní zápřah až do konce.

Týden po návratu z Rokytnice na tým juniorů čekal poslední přípravný turnaj před ligou. 15 hráčů cestovalo do Liberce, kde se v prvním zápase utkali s tamním týmem, hrajícím jinak juniorskou G2 ligu. Hráči v tomto zápase ukázali spoustu dobrých věcí, které se naučili na soustředění, a po pěkném výkonu prohráli 5:7.

Ve druhém zápase porazili o poznání slabšího soupeře z Kolína a výsledkem 11:2 jednoznačně ukázali, kdo byl v utkání lepším týmem. Třetí zápas byl sehrán s pražským rivalem Black Angels. Zápas poznamenaný pokročilou únavou z předchozích zápasů (hrálo se třikrát 20 minut) nakonec mladí sokolové dotáhli do vítězného konce a po výhře 7:5 si ze severu Čech odvezli pohár za druhé místo v turnaji.

Náladu v týmu kazí pouze jeden fakt a tím je nucený odchod gólmana Filipa Marka, který po soustředění musel kvůli zdravotnímu stavu přerušit svou kariéru. Tým D+J by mu tímto chtěl ještě jednou poděkovat za všechny zážitky, které jsme s ním zažili a věříme, že mu jeho zdraví dovolí se ještě do florbalu vrátit.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.