Vinohrady očekávají další nabitý víkend!

3. 10. 2013

Klub

3 minuty čtení

Oba naše elitní týmy se po 14 dnech opět vracejí na domácí hřiště!  V sobotu ženy přivítají v rámci extraligy žen Ostravu, v neděli pak muži ve třetím kole první ligy vyzvou Znojmo.

Nejprve v sobotu večer (18:00) na řadu přijdou naše ženy, které v souboji nováčků ženské extraligy vyzvou Ostravu. Ostravanky jsou na tom zatím o bod lépe než Vinohrady. Oba týmy však pokořily stejného soupeře – Jihlavu. Rozdíl je pouze v tom, že Ostravanky zvládly svého soupeře porazit ještě v základní hrací době, Vinohradským se to povedlo až v prodloužení. A právě výhra v Jihlavě může být pro svěřenkyně trenérů Jirgese a Kysela odrazovým můstkem k dalším bodovým ziskům.
 
Vzestup formy by chtěly potvrdit na hřišti i samotné hráčky. „Úvod sezony byl jako pro jakéhokoli nováčka tvrdým střetnutím s realitou. Sehrávaly jsme se a sžívaly se s herním systémem. Věřím, že máme talentované holky, které vše rychle vezmou za své, a skvělé zázemí, díky kterému půjdeme Společně K Vítězství,“ motivuje svoje spoluhráčky před dalším zápasem Monika Petřeková, střelecký lídr týmu.
 
V neděli od 17 hodin půjdou do boje také naši muži. Ti sice zaznamenali v přípravě povedené výsledky, korunované vítězstvím na Czech Open, od vypuknutí nové sezony se však sokolové trápí. V úvodním utkání první ligy nestačili na brněnský Hattrick a ve druhém kole si z Kunratic, kde sehráli zápas s domácím Startem, odvezli pouze jeden bod.
 
Vinohradští však mají šanci konečně zabrat. Ve šlágru kola vyzvou ambiciózní Znojmo, které rovněž pomýšlí na nejvyšší příčky. „Musíme být kompaktní v obraně, soustředit se na osobní souboje, být první u balonku a z toho vyplynou útočné akce, které budeme muset kvalitně zakončovat a řešit koncovku s chladnou hlavou. Jen tak budeme v zápase úspěšní,“ poznamenává útočník Honza Králík, co musí on i jeho spoluhráči splnit, aby se po závěrečné siréně mohlo SKV radovat z vítězství.
 
Kromě zážitku ze sledování napínavého florbalu se můžete těšit na tradiční přestávkový program, ze kterého si, když budete mít kousek štěstí a ukážete i trochu florbalového umu, můžete odnést věcné ceny. A připraven bude také Bufet U Kníra, o který se od nové sezony stará spojenec vinohradského florbalu - Hospůdka U Vejdů!
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.