Muži B mají stále plný počet bodů

14. 10. 2013

Klub

4 minuty čtení

O tomto víkendu měli své zápasy na programu muži B, muži C a mladší žáci. 

Muži B v sobotu sehráli své první domácí utkání ve 2. lize, ve kterém narazili na pražský celek Fortel TJ Sokol Kobylisy. Toto utkání představovalo souboj dvou nováčků, jelikož Kobylisy, stejně jako naše béčko, postoupily také ze třetí ligy. Celý zápas byl jasně v režii SKV, přestože Kobylisy se ujali vedení jako první. Jejich vedení ale trvalo pouhých 40 vteřiny a to byla jediná doba, kdy Kobylisy v zápase vedly. Pak už střílelo branky hlavně SKV. „Kobylisy známe dobře z minulé sezóny. Jejich hráči nepředvedli nic, co by nás mělo zaskočit, a tak jsme si v klidu došli pro vítězství,“ dodal k zápasu trenér Vondra, který byl s výsledkem 10:2 spokojen.
 
V neděli do Rieger areny přicestovala rezerva FBŠ Bohemians, která se dosud trápila bez jediného bodu na dně tabulky, zatímco SKV soutěž zcela ovládlo. Zápas byl mnohem vyrovnanější než ten sobotní a diváci mohli vidět i více střel na bránu. „Tohoto soupeře jsme měli přejet o "parník", ale místo toho jsme se mu přizpůsobili a nedokázali udávat tempo zápasu.“ Pronesl trenér Vondra k utkání. „Skvěle jim zachytal brankář a zároveň jsme na začátku neproměnili několik tutovek.“ V sobotu SKV vyhrálo na střely 24:21 a dokázalo vstřelit deset branek. V nedělním zápase statistici napočítali o poznání víc střel (44:38 pro SKV), ale domácí dokázali balonek dopravit za brankářova záda pouze pětkrát. Přesto béčko dokázalo udržet vedení a připsat si tři body za výhru 5:4. „Můžeme být rádi za tři body, ale nebýt skvěle chytajícího Záhory, nemuselo být ani to,“ dodal ještě trenér rezervy na závěr. Béčkaři mohou být spokojeni. Jako jediný tým mají v lize plný počet bodů a jasně soutěži kralují. Navíc se jejich neporazitelnost z minulých ročníků protáhla na neuvěřitelných 42 zápasů.
 
V sobotu odstartovalo sezonu céčko mužů. Na soupisce céčka budou i letos figurovat junioři, aby získali zkušenosti z mužských soutěží. V prvním zápase nastoupilo céčko proti Hamsters Vysočany, na které bohužel nestočilo a prohrálo 4:5. Za výsledek může hlavně špatný výkon ve druhé třetině, kterou soupeř vyhrál 3:0. Pak už si výsledek dokázali Hamsters pohlídat a ukrást si pro sebe tři body. Druhý zápas proti Ekonomu byl o poznání lepší a díky skvěle chytajícímu mladému Chamrádovi céčko poprvé vyhrálo. Po výsledku 6:1 si připsalo do tabulky první body. 
 
V neděli sehráli další zápasy mladší žáci a jejich cíl byl jasný – postoupit do vyššího koše. To se ale mladším žákům bohužel nepovedlo. „I v silné sestavě se nám nepodařilo vyhrát ani jediný ze třech zápasů, což je velké zklamání,“ řekl trenér Jiří Mikšovský. „V prvním zápase hráči působili ospale a výsledkem byla prohra se Spartou, čímž jsme si uzavřeli možnost postupu hned v prvním zápase.“ Mladší žáci tedy podlehli Spartě 1:6. V druhém zápase proti FBK Davle byl výkon svěřenců trenéra Mikšovského daleko lepší, ale na vítězství to nestačilo, mlži prohráli 3:4. V zápase o udržení narazilo SKV na rezervu Bohemky, ale i tento zápas mladší žáci prohráli. „Prohospodařili jsme náskok dvou gólů a výsledkem byla prohra 2:5 znamenající sestup do koše F,“ dodal zklamaně Mikšovský.  
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV – Fortel TJ Sokol Kobylisy 10:2
TJ SKV – FBŠ Bohemians B 5:4
 
Muži C:
TJ SKV – Hamsters Vysočany 4:5
TJ SKV – FBC Ekonom Praha 6:1
 
Mladší žáci:
TJ X3M SKV – AC Sparta Praha RED 1:6
TJ X3M SKV – FBK Davle 3:4
TJ X3M SKV – FBŠ Bohemians Bay-Leaves B 2:5
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.