Ženská rezerva stále bez prohry

20. 10. 2013

Klub

3 minuty čtení

Na domácí půdě zvládlo naše béčko oba dva zápasy a soutěží zatím kráčí bez porážky. C tým si připsal tři body za jednu výhru. Starší žákyně jedou z Benešova bez bodu. 

Již v 8:00 ráno nastoupila ženská rezerva ke svému prvnímu utkání s pražskými Panthers. Nejspíš nekřesťanská ranní hodina zabránila sokolkám, aby vlétly do zápasu tak, jak chtěly, a tak hned ve druhé minutě obdržely gól. Tato skutečnost jim naštěstí rozlepila ospalé oči a dokázaly vyrovnat po ukázkové střele obránkyně Faiglové. Pak přidaly ještě další gól po sladěné souhře Schwarzové a kapitánky Kolafové. Do konce první třetiny stihly soupeřky ještě vyrovnat.
 
Druhou část už sokolky gólově ovládly 3:1, i když „v suchém triku“ to rozhodně nebylo. Pantherky sice byly ve hře s míčkem výrazně slabší, ale sokolky nedokázaly přesně zamířit na branku, a tak se hráčky soupeře stále držely na dostřel. Poslední třetinu už ale naše holky dohrály v poklidném tempu, nepustily hosty k žádnému zdramatizování a pohodlně zvítězily 7:4.
 
Hned po zápase béčka ukázal svůj florbal i druhý vinohradský tým vedený početnou rodinou trenéra Očenáška. Sokolky předvedly velikou bojovnost, když se celou dobu přetahovaly o vedení s dobře hrajícími Wildcats. V poslední třetině strhla vítězství na stranu Sokola Monika Jandová, když vstřelila vítěznou branku a zároveň tím završila svůj hattrick. Vinohrady tak zvítězily 5:4.
 
V půl dvanácté proti sobě konečně nastoupily oba ženské týmy a rozpoutaly tak největší pražské derby po derby fotbalových S. Podle očekávání se vedení ujalo „lepší“ B po tečované střele Červené. První část už ale žádné další góly nepřinesla, a tak céčko stále živilo naději na obrat. Bohužel pro ně připadla na každou další třetinu vždy jedna branka ve prospěch béčka, a tak derby skončilo výsledkem 3:0 pro B tým.
 
Zároveň hrály i naše starší žákyně, těm se ale bohužel ze čtyř zápasů nepovedlo z Benešova přivézt ani bod. Komentář trenéra Gusty Ondrejčíka: „I když jsme do Benešova vyráželi s větším počtem hráček než posledně, tak se nám bohužel nepodařilo vyvarovat se několika velkým chybám, které nás hodně srážely. Holky předvedly v určitých částech zápasů slušné výkony, ale na body to tentokrát nestačilo.“
 

Víkendové výsledky ženských kategoriích:

Ženy B:
TJ SKV - FbC Panthers B 7:4
TJ SKV B - TJ SKV C 3:0
 
Ženy C:
TJ SKV - FbK Wildcars Praha 5:4
TJ SKV C - TJ SKV B 0:3
 
Starší žákyně:
TJ X3M SKV - Herbadent SJM Praha 11 B 2:7
TJ X3M SKV - Tatran Střešovice 3:7
TJ X3M SKV - Florbalová akademie MB-Dolní Bousov 8:11
TJ X3M SKV - SK Florbal Benešov 4:5
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.