Změny v kádru v letním přestupovém období

22. 6. 2013

Muži A

5 minut čtení

Sezona už klepe na dveře a je tedy na čase si představit všechny změny, které se během přestupového období na Vinohradech udály.

Začněme odchody. SKV zasáhne nejvíce odchod útočníka Jana Kapuciána, který se na rok přesunul do německého Chemnitzu. "Smlouvu v Německu budu mít do 30. 4. 2013, sehnali mi tam práci na půl úvazku a budu tam také dělat trenéra. Po roce se však vrátím do klubu, který je mou srdeční záležitostí, tedy zpátky do Vinohrad," řekl k mezinárodnímu přestupu Honza Kapucián. Vinohrady se také rozloučily s Martinem Hruškou a Jiřím Herodesem, kterým oběma v klubu skončilo hostování.

Celá řada hráčů vzala za vděk přesun do rezervního týmu. Mezi nimi najdeme především zkušené hráče, kteří toho za sebou v SKV nemají málo. Líba Nigrin, Alda Stavjaňa, Radek Vaňáč a další se pokusí pomoct B týmu ve třetí lize.

SKV však také mocně posilovalo svůj kádr. Kromě toho, že své hostování prodloužil Tomáš Chroust (který však bude první zápasy týmu chybět, neboť jeho mateřský klub SSK Future chce využít na začátku sezony jeho služby) přišlo hned devět nových hráčů a v A týmu se chytil své šance také junior Kuba Pecha.

Hodně se očekává od Honzy Svobody, který se do SKV vrací po extraligovém angažmá v Chodově. Vinohrady také mohou přivítat dvojici hráčů z Tábora - brankáře Dušana Václavíka a nejproduktivnějšího hráče táborského druholigového týmu v minulé sezoně Pepu Mareše.

Kromě toho také do týmu přichází nadějní mladí hráči - Lukáš Gregor z Mladé Boleslavi a Kuba Menhart z pražské Bohemky. Kádr ještě posílili útočníci Matěj Raiter, Honza Králík a Michal Smutný a univerzál Vojta Trčálek.Změny v kádru v letním přestupovém období 2012 - příchody:


Lukáš Gregor (BILLY BOY Mladá Boleslav)

Rok narození: 1993

Post: obránce

Předchozí působiště: FBC Hradec Králové


Jan Králík (hostování - FBC Štíři České Budějovice)

Rok narození: 1987

Post: útočník


Josef Mareš (1. FbK Tábor)

Rok narození: 1989

Post: obránce/útočník


Jakub Menhart (hostování - FbŠ Bohemians Praha)

Rok narození: 1993

Post: útočník


Jakub Pecha (z juniorského týmu)

Datum narození: 1993

Post: útočník


Matěj Raiter (hostování - FBC Hradec Králové)

Datum narození: 1986

Post: útočník

Předchozí působiště: Sokol Pardubice


Michal Smutný (Florbal team Nebušice)

Datum narození: 1988

Post: útočník

Předchozí působiště: Tatran Střešovice


Jan Svoboda (TJ JM Pedro Peréz Chodov)

Datum narození: 1989

Post: útočník

Předchozí působiště: RKČ Praha, TJ SKV


Vojtěch Trčálek (TJ MEZ Vsetín)

Rok narození: 1990

Post: obránce/útočník

Předchozí působiště: SSK Future


Dušan Václavík (1. FbK Tábor)

Datum narození: 1980

Post: brankář

 


Odchody: Jan Kapucián (Floor Fighters Chemnitz - Německo), Jiří Herodes (konec hostování - SSK Future), Martin Hruška (konec hostování - BILLY BOY Mladá Boleslav), Radek Kraus, Dalibor Nigrin, Aleš Stavjaňa, Radek Vaňáč, Petr Veselý (všichni B tým), Pavel Uher, Peter Varga (ukončení kariéry)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.