Víkendové menu: Ženské áčko čeká venkovní dvojzápas

25. 10. 2013

Klub

4 minuty čtení

O víkendu, a díky státnímu svátku i v pondělí, se do hry zapojí hned tři ženské celky SKV. Mimo ženského áčka nastoupí ke svým utkáním i juniorky a dorostenky.

Prodloužený víkend poskytne vinohradským ženám hned dva zápasy. Ten první se odehraje již sobotu, kdy se sokolky vypraví na hřiště Crazy girls v Liberci. Ženy v nejvyšší tuzemské soutěži stále trápí nepřesná koncovka, a tudíž si ze sedmi zápasů prozatím připsaly jen dva body za výhru v prodloužení v Jihlavě. To budou chtít určitě brzy napravit a proč s tím nezačít co nejdříve. Liberecké hráčky se mohou opřít o vyrovnaný útok a obranu, o čemž svědčí 33 vstřelených i obdržených branek, díky kterým je sobotní soupeř na šestém místě tabulky. Utkání pro Vinohrady určitě nebude lehké, a pokud chtějí přivézt body, musí podat soustředěný výkon po celé tři třetiny, výpadky koncentrovanosti se v této lize velmi rychle trestají a sokolky to již několikrát zažily.
br>
Na druhý zápas, který se odehraje v pondělí, Vinohrady vycestují až do Ostravy, kde na ně čeká domácí celek z Vítkovic. Vicemistryně mají na svém kontě už 16 bodů za pět výher a dvě prohry, z toho jedna byla v prodloužení s Chodovem a druhá v základní hrací době s celkem Bohemians. Vinohradské hráčky v tomto utkání nasbírají určitě mnoho dalších důležitých zkušeností, které mohou využít proti papírově slabším soupeřům, než jsou jejich pondělní sokyně.
 
V sobotu nehrají jen ženy v Liberci ale i naše mladičké dorostenky. V hale Zelený pruh sehrají další dvě utkání proti celkům FBC Kladno a FbŠ Bohemians B. Dorostenky mají tři body, které jsou připsány díky kontumaci zápasu s Kutnou Horou, ale i tak mají vinohradské hráčky slibné vyhlídky na dobrý víkendový výsledek. Jejich sobotní soupeřky mají šest (Kladno) a jeden (Bohemians) bod, tudíž naše holky mohou poskočit výš ze své nynější desáté příčky.
 
V neděli do svých zápasů naskočí i juniorky, které sehrají dvě utkání v pražských Kunraticích. Vinohradské mladé pušky okupují v tabulce po dvou zápasech čtvrté místo. V neděli je čekají soupeřky z Českých Budějovic, které hrají pod názvem SK Mladých Nadějí, a hráčky Herbadentu, se kterými se juniorky potkaly v loňském play off. Mladé Maděje zatím prohrály všechny čtyři své zápasy a budou chtít v Praze určitě bodovat, sokolky by tak neměly nic podcenit. Hráčky Herbadentu jsou na tom lépe, po dvou odehraných zápasech mají plný počet bodů a 27 nastřílených branek, a i přes to, že mají odehrané pouhé dva zápasy, jsou v tomto ohledu na prvním místě.
 

SOBOTA: 26. 10. 2013:

Ženy A:
18:00 Crazy girls FBC Liberec - TJ X3M SKV (ZŠ Dobiášova Liberec)
 
Dorostenky:
12:30 TJ X3M SKV - FBC Kladno (Zelený Pruh)
14:50 TJ X3M SKV FbŠ Bohemians (Zelený Pruh)
 

Neděle 27. 10. 2013:

Juniorky:
9:30 TJ X3M SKV - SK Mladých Nadějí (Kunratice)
14:00 TJ X3M SKV - Herbadent Praha 11 SJM (Kunratice)
 

Pondělí 28. 10. 2013:

Ženy A:
18:00 1. SC WOOW Vítkovice - TJ X3M SKV (Dubina Ostrava)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.