Končí obdivuhodná série. Mužské béčko o víkendu dvakrát prohrálo

29. 10. 2013

Klub

4 minuty čtení

Muži B o víkendu nevyválčili ani bod, čímž skončila jejich obdivuhodná série 43 zápasů bez porážky. Céčko, juniorky a dorostenky slaví jednu výhru.

Muže B čekal o víkendu dvojzápas. V sobotu nastoupili proti Orce z Čelákovic. V zápase byli sice lepší, soupeře přestříleli 30:17, ale víc střel se ujalo na druhé straně. Orca v zápase plném vyloučení vyhrála 6:4. V neděli na Vinohrady dorazila rezerva Mladé Boleslavi. Soupeř, který na turnaji Czech Open značně zavařil situaci i vinohradskému áčku, vyhrál díky dobré třetí třetině 7:4. Vinohrady se i přes dvě prohry udrželi na čtvrtém místě tabulky.
 
V sobotu nastoupily ještě dorostenky. Šest hrdinek pod velením Gusty Ondrejčíka sice padlo v prvním zápase s Kladnem 1:5, chuť si však holky spravily výhrou 6:3 nad Bohemians B. Trenér Ondrejčík zápasy okomentoval takto: "Škoda, že nám v prvním zápase rozhodčí neuznali zcela regulérní gól. Zápas by pak možná vypadal trochu jinak a možná bychom Kladno trochu více potrápili. Za výkon ve druhém zápase musím před holkami smeknout. Bojovaly od první až do poslední minuty a uhrály skvělý výsledek. Strašně mě mrzí, že zatím nemohu na zápasy využít větší počet hráček a ulehčit tak holkám situaci. Trénink od tréninku a zápas od zápasu na nich vidím velké zlepšení, které by však mohlo být při hře na dvě pětky ještě větší."
 
Nedělní klání započali brzy ráno muži C. V Berouně nejprve prohráli s Vasarou 7:5. Ondrejčík, který se tohoto zápasu účastnil jako hráč, popsal utkání slovy: "Zápas jsme nezačali špatně, ale v celém jeho průběhu jsme nebyli stoprocentně soustředění. Soupeř nás za to ve druhé polovině utkání potrestal a po zásluze zvítězil. Prohra mrzí o to víc, že jsme vedli už 5:1!"
 
Druhý zápas hrálo céčko s Kings. Poslední celek tabulky Vinohradům pořádně zatápěl. Vinohradští však utkání nakonec otočili a vyválčili těsnou výhru 7:6. "Zápas jsme nezačali nejlépe a brzy jsme prohrávali. Soupeř naši branku ohrožoval povedenými kombinacemi, které jsme nebyli schopni bránit. Druhá třetina už byla z naší strany o poznání lepší, ale skóre bylo vyrovnané. Na začátku třetí třetiny jsme opět dostali dvě branky a prohrávali 4:6. Ke konci jsme ale zabojovali a soupeře zatlačili. Naše snaha přinesla vyrovnání a půl minuty před koncem nám Gusta Ondrejčík vystřelil vítězství. Je to náš pašák!" okomentoval druhý zápas gólman Jakub Záhora.
 
V neděli nastoupily i juniorky. Pod vedením Viléma "Vilase" Svobody vybojovaly jednoznačné vítězství nad týmem Mladých Nadějí 7:2. Ve druhém zápase se vinohradským děvčatům postavil o poznání těžší soupeř. Juniorky Herbadentu porazily SKV jasně 13:5. Juniorky díky třem vybojovaným bodům drží čtvrté místo v tabulce s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher.
 
Poslední kategorií, která nastoupila v neděli, bylo mužské déčko. Sokolové oba své zápasy prohráli. Nejprve s TJ Tatran Sedlčany florbal 8:4 a pak s FbK 1996 Příbram 5:1. Poslednímu rezervnímu celku se zatím příliš nedaří. V šesti zápasech vybojoval čtyři body, což ho předurčuje k sedmému místu v lize.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV – ASK TEMPISH Orka Čelákovice 4:6
TJ SKV – BILLY BOY Mladá Boleslav B 4:7
 
Muži C:
TJ SKV – Vasara 5:7
TJ SKV – Kings Praha 7:6
 
Muži D:
TJ SKV – TJ Tatran Sedlčany florbal 4:8
TJ SKV – FbK 1996 Příbram 1:5
 
Juniorky:
TJ X3M SKV – SK Mladých Nadějí 7:2
TJ X3M SKV – Herbadent Praha 11 SJM 5:13
 
Dorostenky:
TJ X3M SKV – FBC Kladno 1:5
TJ X3M SKV – FbŠ Bohemians B 6:3
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.