Realizační tým mužů posílí Jan Freund

1. 11. 2013

Muži A

2 minuty čtení

Novým členem realizačního týmu mužů se stává Jan Freund, bývalý skvělý extraligový hráč a držitel stříbrné medaile ze světového šampionátu. U mužstva bude působit jako asistent trenéra.

Působení Jana Freunda na Vinohradech potvrdil i kouč mužského áčka Jan Pazdera. „Je to tak, dohodli jsme se na spolupráci. Honza bude v pozici asistenta a bude s hráči pracovat na zlepšení individuálních dovedností, především v zakončení. Tým by měl těžit z jeho hráčských zkušeností,“ okomentoval změnu v realizačním týmu trenér Pazdera.
 
Příchod bývalé opory Future a Tatranu však není jedinou změnou ve složení vinohradského A týmu. Z týmu totiž naopak odchází zkušený obránce Jarda Votruba, se kterým jsme v nedávné době přinesli na těchto stránkách rozhovor, a také talentovaný Lukáš Chvátal. Oba budou pravděpodobně nastupovat za mužskou rezervu.
 
„Ztráty jsou to pro mě i pro tým nepříjemné. Lukáš je velice pracovitý hráč s výbornou morálkou a takové hráče potřebuje každý tým. Co se týče konce Jardy Votruby, tak tam to oslabení bude ještě větší. Pro mě to je jeden z klíčových hráčů v týmu a před sezonou jsem se na spolupráci s ním vyloženě těšil,“ posteskl si kouč vinohradského áčka.
 
Zároveň pochválil rovněž lidský přínos Jardy Votruby, který byl přirozeným lídrem mužstva. „V přípravě ukázal, že je to dobrý lídr kabiny a moc mi pomáhal s týmem mimo hřiště. Bude nám rozhodně chybět, na druhou stranu si u obou kluků vážím jejich zodpovědnosti. Když zjistili, že tomu nemůžou dávat maximum, tak přenechali prostor ukázat se jiným,“ vyzdvihl přístup obou dvou hráčů.
 
A jak bude trenér nastalou situaci řešit? Dočká se mančaft doplnění kádru? „Sehnat adekvátní náhradu bude velice těžké, rád bych někoho přivedl, ale spíš to vypadá, že dostanou prostor hráči z juniorů i přesto, že s jejich přístupem nemohu být bohužel zatím spokojen,“ řekl na závěr Pazdera.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.