Junioři dvakrát vítězní, muži B taktéž slaví výhru

8. 11. 2013

Klub

5 minut čtení

Kromě mužů A nastoupilo ke svým zápasům nastoupilo ještě kvarteto mužských kategorií.

Muži B tento víkend nastoupili pouze k jednomu utkání, které odehráli v sobotu v 19 hodin v hale v Kunraticích. Po dvou porážkách o minulém víkendu chtěli svěřenci Vikyho Vondry navázat na svou předešlou úctyhodnou sérii bez porážky, v cestě jim stál velmi známý tým Tago Mago. Sokolové se nenechali rozhodit předchozím neúspěšným víkendem, a po skvělém vystoupení Marka Zimy, který si připsal dvě branky a asistenci na branku Neumana, zvítězili 3:1. Kustod Gustav Ondrejčík k tomu řekl: "Z pozice kustoda, kterou jsem během zápasu zastával, musím říct, že kluci předvedli velmi slušný výkon. Trpělivá hra jim vynesla ovoce a třígólové vedení. Tago Mago se však s tímto výsledkem nechtělo spokojit a v závěru vrhlo všechny síly do útoku. Zkušený tým už si ale vedení pohlídal. Výborný výkon předvedl ve své letošní premiéře brankář kouzelník Petr Kempa."

Junioři hráli svůj turnaj v neděli, a podobně jako muži B měli za sebou velmi neúspěšný poslední hrací víkend, kdy si připsali dvě porážky. V prvním zápase je čekal tým Kunratic, který hraje tuto sezónu 2. ligu juniorů poprvé. Zápas nebyl odehrán v žádném závratném tempu, přesto to juniorům stačilo a po gólově vydařené třetí třetině zvítězili hladce 11:2. Komentář hráče Richarda Klímy: "Utkání jsme neodehráli v plném nasazení ani tempu, ale soupeř byl tak slabé kvality, že to přesto stačilo a byla jen otázka času, kdy se protrhne relativní gólová letargie v prvních dvou třetinách. Ve třetí třetině jsme si vypracovali již pohodlný náskok a mohli hrát v pohodě."

Ve druhém utkání je čekala rezerva střešovického Tatranu, za kterou nastoupil i loňský juniorský reprezentant, který letos nastupuje za áčko Tatranu v mužské AutoCont extralize, Tomáš Nushart. Po bezgólové první třetině, která ovšem přinesla mnoho neproměněných šancí šlo SKV do vedení ve druhé třetině. Ve třetí třetině Sokolové nepochopitelně změnili přechod do útoku a hrálo se nahoru-dolů. Nicméně branky střílelo hlavně SKV a nakonec zvítězilo 7:3. Komentář trenéra Jana Pazdery: "Po posledním ligovém vystoupení, jsme předvedli zlepšený výkon. Tatran byl v silné sestavě a utkání nebylo jednoduché. Kvalitním výkonem se při své premiéře uvedl brankář Fiala a tým několikrát podržel. Povedlo se nám několik pěkných kombinací, bohužel nás i nadále trápí koncovka."

Velmi neúspěšný víkend mají za sebou muži C, kteří v sobotu nastoupili k turnaji v náhradní hale v Krči. V prvním utkání proti Dobříši se jim krutě nevydařila první třetina, kterou prohráli 0:6. Nedá se říct, že by Sokolové neměli po zbytek zápasu dostatek šancí, nicméně chytila se jen střela matadora Kadaníka a SKV prohrálo 1:10. Druhé utkání proti týmu Olympu bylo pikantním především pro dvojici hráčů Sokola Ondrejčíka a Šarocha, kteří v loňské sezóně za tento tým nastupovali. Ani toto utkání se mužům nepovedlo a prohráli 4:9. Hráč týmu Gustav Ondrejčík k tomu řekl: "Proti Dobříši jsme předvedli naprosto nesoustředěný výkon a absolutně jsme zaspali první třetinu, ve které jsme inkasovali šest gólů. Na tenhle zápas musíme co nejrychleji zapomenout, protože v něm bylo všechno špatně."

Mladší žáci hráli turnaj v benešovské základní škole Jiráskově. V prvním zápase proti Athletics sehráli ve florbale málo vídanou bezbrankovou remízu, ve druhém utkání ve skupině prohráli s Hanspaulkou těsně 3:4. V utkání druhého proti druhému poté přestříleli rezervu pražského Bučisu 7:6 a v poklidu tak zůstali ve svém koši.


Víkendové výsledky:

Muži B:
TJ SKV - TJ Sokol Mukařov - Tago Mago 3:1

Muži C:
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 1:10
TJ SKV - FbK Olymp Praha 4:9

Junioři:
TJ X3M SKV - FBC Start98 Kunratice 11:2
TJ X3M SKV - Tatran Střešovice B-Boys 7:3

Mladší žáci:
TJ X3M SKV - Athletics Praha Prosek 0:0
TJ X3M SKV - Sokol Hanspaulka 3:4
TJ X3M SKV - FC Bučis Team 7:6

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.