Juniorky postupují do nadstavby ze třetího místa!

5. 12. 2013

Klub

4 minuty čtení

Vinohrady absolvovaly náročný víkend. Dorostenci jsou nadále ve hře o postup do první ligy, klíčový turnaj čekal juniorky. V neděli zase starší žákyně vybojovaly první vítězství nad doposud neporaženým Tatranem.

Dorostenci vyjeli k sobotním zápasům do dejvické Unihoc Arény. Vinohradští očekávali v prvním zápase s posledním Královým Dvorem plný bodový zisk, SKV však pouze vyválčilo bod za remízu 2:2. Ve druhém zápase svěřenci trenéra Buchty alespoň trochu napravili dojem z ranního zápasu a Wizards porazili 8:3. V tabulce tak dorost přezimuje na třetí příčce s dvoubodovou ztrátou na druhou Kutnou Horu a s osmibodovou ztrátou na první rezervu Bohemians. Oproti těmto týmům má však SKV zápasy k dobru.
 
Ženská mládež měla o posledním víkendu napilno. V sobotu se juniorky vydaly do Plzně, aby zde vybojovaly účast v nadstavbové části. První utkání s Plzní začalo pro SKV dobře a tým, který táhla hráčka ženského áčka Aneta Tvrzníková, se rychle dostal do čtyřbrankového vedení. V prvních dvou třetinách se Vinohrady florbalem bavily, pak bohužel přišel herní výpadek a třetí část už se pouze dohrávala. I tak to pro SKV znamenalo zisk tří bodů a pojištění účasti v nadstavbě. Ve druhém utkání předvedlo SKV špatný výkon a s posledním týmem čtvrté divize tak pouze remizovalo 4:4. V nadstavbě se juniorky střetnou s atraktivní soupeři - o postup do play off si to rozdají s Herbadentem, Bohemians, Chodovem, Dobruškou a plzeňskou Slavií.
 
V neděli se v Unihoc Aréně představili také starší žákyně. A byl to pro ně zatím nejúspěšnější turnaj. Ze čtyř zápasů vydolovaly dvě vítězství a hlavně si vyšláply na doposud suverénní Tatran. "Chtěl bych vyzdvihnout výkon holek v prvních dvou zápasech. Nechybělo tempo, nasazení a občas tam byla i dobrá myšlenka. Navíc jsme tuto snahu podtrhli skvělým výsledkem, když jsme, jako vůbec první tým, porazili Tatran. Co mě ale štve, je zápas s Benešovem, kde dle mého názoru holky nepracovaly na sto procent. Zápas s Herbadentem hodnotit nebudeme, protože jsme ho odehrály v oslabené sestavě, některé hráčky se totiž musely přesunout na utkání dorostenek. Jen bychom rádi poděkovali soupeři za velmi přátelské chování. Musíme do ledna zapracovat na všech činnostech a posunout se zase o kus dál," zhodnotil nedělní den z pohledu starších žákyň trenér Gusta Ondrejčík.
 
Některé žákyně už se ani posledního zápasu s Herbadentem nezúčastnily a spěchaly na zápas dorostenek, které opět v malém počtu bez střídání vyzvaly početný tým Nového Strašecího. "Zápas s Novým Strašecím bych snad ani nenazval florbalovým zápasem. Soupeř se nám naštěstí přizpůsobil a porazil nás jen díky tomu, že na rozdíl od nás proměňoval své šance. Holky si vytvořily asi deset stoprocentních příležitostí. Výsledek tedy mohl být lepší, ale holkám musím poděkovat, že to opět zvládly v tak žalostném počtu," dodal Ondrejčík.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Dorostenci:
TJ X3M SKV - T.B.C. Králův Dvůr 2:2
TJ X3M SKV - Wizards DDM Praha 10 8:3
 
Mladší žáci:
TJ X3M SKV - FC Bučis Team B 0:4
TJ X3M SKV - Athletics Praha Prosek 1:5
TJ X3M SKV - Tempish Orka 5:3
 
Juniorky:
TJ X3M SKV - FBC Plzeň 8:2
TJ X3M SKV - SK Mladých nadějí 5:5
 
Dorostenky:
TJ X3M SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 1:4
 
Starší žákyně:
TJ X3M SKV - Florbalová akademie MB-D.Bousov 6:0
TJ X3M SKV - Tatran Střešovice 5:4
TJ X3M SKV - SK Florbal Benešov 4:6
TJ X3M SKV - Herbadent Praha 11 SJM B 2:16
 
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.