Ženy nestačily na Tatran

22. 12. 2013

Ženy A

3 minuty čtení

Ženské áčko uzavřelo letošní kalendářní rok neúspěšně. Ve Střešovicích podlehlo Tatranu 2:5. O výsledku rozhodla především nepovedená úvodní část.

Výsledek celého utkání se odvíjel od velmi ospalé první třetiny. Ženy obdržely tři laciné góly (spíše nahození než střely) a Ivetu Máčilovou již v desáté minutě vystřídala Obselková. Dvě minuty na to naše holky dokázaly využít přesilovku, kdy krásnou střelou z první skórovala kapitánka Strejcovská. Tempo hry ale i tak odpovídalo spíše procházce než extraligovému utkání. Hráčky Tatranu dokázaly skórovat ještě jednou, a to výstavní střelou Veřmiřovské do horního rohu vinohradské branky. Stav byl tedy po první třetině 4:1 pro domácí.
 
Druhá část byla z pohledu SKV výrazně lepší. Holky si uvědomily, že přišly hrát florbal a rázem byly tím lepším týmem na hřišti. Držely balonek, avšak se projevil zásadní nedostatek, a to neproměňování šancí. Jakýkoliv útok ztroskotal na opravdu špatné koncovce. A díky nepozornosti našich hráček soupeř dokázal vstřelit gól půl minuty před koncem a třetinu vyhrál 1:0.
 
Do poslední periody utkání hostující hráčky nastoupily se stejným nasazením a bojovností jako v předchozí části a odměnou jim byla druhá přesilovka. Tu holky proměnily přímo výstavní kombinací přihrávek z první a následnou střelou Vacínové do odkryté branky. To bylo však z obou stran vše. Vinohrady byly silnější v držení balonku, ale znova nedokázaly trefovat jasné šance, a tak utkání skončilo stejně jako to minulé 2:5.
 
Nebýt první třetiny mohl to být vyrovnaný zápas, avšak pokud chtějí holky bodovat, musí předvést koncentrovaný výkon po celou dobu. Našlo se alespoň jedno pozitivum a to 100% úspěšnost přesilových her. Příští zápas odehraje ženské áčko již 4. ledna na domácí půdě proti Vítkovicím, tak přijďte holky podpořit!
 

Tatran Omlux Střešovice - TJ X3M SKV 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Brotánková (Zehrerová), 8. Beranová (Perlíková), 10. Tvrzová (Hrycejová), 16. Veřmiřovská (Zabavská), 40. Brotánková (Zehrerová) - 12. Strejcovská (Vacínová), 47. Vacínová (Tvrzníková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 45.
 
Sestava SKV: Máčilová (10. Obselková) - Honzová, Strejcovská (C), Plecitá, Samake - Tvrzníková, Petřeková, Vejvodová - Komorousová, Vacínová, Šádková - Vejborná, Javorská. Trenéři: Petr Jirges a Jiří Kysel.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.