Jan Pazdera: Naše výkony mají stoupající tendenci

25. 12. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Mužské áčko má za sebou polovinu sezony, a protože se kalendářní rok 2013 chýlí ke konci, je čas na menší bilancování. Jak se za předešlým obdobím ohlíží trenér Jan Pazdera?

Máte za sebou více jak polovinu základní části, jak hodnotíš dosavadní výsledky?
"Před sezonou bych s výsledky spokojen nebyl. Vzhledem k tomu, že v týmu došlo na poslední chvíli ke změnám ve složení kádru a taky se nepřipravujeme podle mých předsezonních představ, hodnotím aktuální výsledky jako pozitivní. Navíc mají naše výkony stoupající tendenci, takže pokud budeme v tomto trendu dál postupovat, tak budu spokojen."

Co je ještě třeba zlepšit do nového roku?
"Do nového roku je toho třeba zlepšit hodně, a to u každého. V týmovém pojetí nás nejvíc trápí koncovka a pak odpovědnost v obraně. Jinak bych si přál, aby všichni hráči našli chuť a motivaci pracovat na sobě i nad rámec tréninků. V týmu je několik hráčů, kteří si čas i chuť našli a příjemně mě tím překvapili, tak věřím, že se i naši mladší hráči nechají od nich inspirovat. Jen s takovým přístupem se můžeme prát o postup do extraligy."

Jaký má vůbec tým program v následujících dnech a v období přes svátky?
"Většina hráčů jede na svátky domů k rodinám, takže jsem od společné přípravy musel opustit a ke klasickému tréninku se sejdeme až 2. 1. Hráči byli před Vánocemi řádně zváženi a otestováni , dostali individuální tréninková plány a po novém roce uvidíme, jak kdo pracoval."

Dojde nebo došlo k nějakým změnám v kádru?
"Změn je víc než dost. Bohužel ze zdravotních důvodů ukončil působení u A týmu Standa Zezulka. Po vzájemné dohodě přijal zahraniční výzvu Jirka Buchta, který odchází chytat Bundesligu do Drážďan. Na hostování posílí tým do útoku Jakub Mucha, který přišel ze Startu, a universál Jarda Řeháček z Rožnova."

Zůstává i nadále stejný cíl – tedy postup do extraligy?
"Cíl se měnit nebude. Chceme postoupit do extraligy. Soutěž je vyrovnaná a stejný cíl jako my má dalších pět týmů. Zápasy mezi těmito týmy jsou vyrovnané, liga zatím nemá jasného favorita. Až v play off se ukáže, kdo na tom jak je."

Co bys vzkázal fanouškům a příznivcům SKV do nového roku? 
"Rád bych jim poděkoval za podporu v roce minulém a do toho nového jim přeji hlavně zdraví, životní spokojenost a nezapomenutelné zážitky nejen s SKV."

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.