Starší žákyně skončily opět čtvrté. Dorostenkám se nevedlo

15. 1. 2014

Klub

4 minuty čtení

Mladým ženským týmům se o víkendu příliš nedařilo, dorostenky vyšly bodově naprázdno, dojem napravily alespoň starší žákyně, které na domácí půdě vybojovaly čtyři body.

Tým dorostenek pod vedením Gustava Ondrejčíka sehrál v sobotu další dvě utkání na Chodově. Jako první je čekal sousední tým z tabulky – FBK Realstick Vosy Praha. Mladé sokolky se zatím výsledkově trápí, takže chtěly rozhodně bodovat. Proti tomu však byly hráčky Vos. Utkání skončilo smutně pro Vinohradské, když jim podlehly 2:4. V druhém utkání je čekal velmi silný soupeř z horní části tabulky – FbŠ Bohemians. Slibně rozehraný zápas (po první třetině 0:3) bohužel ve stejném duchu nedohrály a inkasovaly celkem 19 gólů. Aspoň jeden čestný zásah se holkám povedl až pár vteřin před koncem utkání.
 
Z výkonů svých svěřenkyň byl mladý trenér lehce rozladěn a okomentoval zápasy takto: „Máme v týmu několik hráček, které teprve nedávno s florbalem začaly, to nás trochu může omlouvat. Nepřípustné ovšem je, když si hráčky na hřišti dělají, co chtějí, nedodržují pokyny a zápasy, které se hrají jednou za tři týdny, berou na lehkou váhu. Doufám, že se to do příštích zápasů zlepší a že předvedeme o sto procent lepší výkony.“
 
Starší žákyně hrající systémem 3+1 získaly o víkendu čtyři body po jedné výhře, jedné remíze a dvou prohrách. Bohužel se jim nepovedlo podobné překvapení, jako na minulém turnaji, kdy porazily velmi silný Tatran, jenž v této sezoně prohrál zatím jen dvakrát. Nejprve na domácí půdě remizovaly 4:4 s Benešovem, poté zvítězily v přestřelce s Mladou Boleslaví 9:8. Se Střešovicemi prohrály naše mladé naděje 0:12, ale i přesto se po tomto výsledku zvedly a v posledním zápase s Herbadentem velmi bojovaly. Bohužel to na vítězství nestačilo a podlehly tygřicím 3:8. Nemusejí ale vůbec věšet hlavy, v jejich hře je pomalu ale jistě vidět velký pokrok kupředu. Zatím zůstávají na předposledním místě tabulky.
 
Vyjádření začínající trenérky Anety Tvrzníkové k výkonu svých svěřenkyň je následující: „Jelikož jsme k zápasům nastoupily v krásném počtu 6+1, tak jsme si brousily zuby na dobré výsledky. První zápas byl z našeho pohledu dobrý pouze v první polovině. Holky ukázaly, že se pomalu zlepšují, byl vidět pokrok v přihrávkách i důrazu. Avšak to druhá polovina postrádala a po nekoncentrovaném výkonu se holky v utkání připravily o dva body. Druhý zápas byl plný nepřesností, ale díky dobrému tlaku ke konci utkání holky zaslouženě vyhrály. Dalšího soupeře, průběžně vedoucí tým, jsme chtěly zaskočit jako minule. Holkám ale utekl začátek a po celou dobu hrály odevzdaně, tudíž opravdu zaslouženě prohrály. Poslední nás čekal Herbadent, holky se semkly jako tým, bojovaly a snažily se i přes velkou únavu z celého dne. Celkově předvedly skvělý výkon, i když výsledky mohly být lepší. Vyzdvihla bych viditelný pokrok ve hře, postupné zlepšování orientace na hřišti a především týmové pojetí!“
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Dorostenky:
TJ X3M SKV - FBK Realstick Vosy Praha 2:4
TJ X3M SKV - FbŠ Bohemians 1:19
 
Starší žákyně:
TJ X3M SKV - SK Florbal Benešov 4:4
TJ X3M SKV - Florbalová akademie MB–D. Bousov 9:8
TJ X3M SKV - Tatran Střešovice 0:12
TJ X3M SKV - Herbadent Praha 11 SJM B 3:8
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.