Dvojitá dávka derby! Neděle bude patřit vinohradskému florbalu

25. 1. 2014

Klub

3 minuty čtení

Nevíte, jak strávit zítřejší den? Máme pro vás řešení. Nedělní odpoledne bude plné vinohradského florbalu. Od 14 hodin vyzvou naše ženy Chodov, od 18 hodin se pak muži střetnou se Startem!

Po čtyřech měsících je tu opět dvojitá dávka florbalu. Fanoušci vinohradské florbalu si zítra přijdou na své. Od dvou hodin odpoledne totiž v hale v Riegrových sadech nastoupí k zápasu 18. kola extraligy žen domácí celek proti finalistovi Poháru České pojišťovny a aktuálně třetímu týmu extraligové tabulky Chodovu.
 
Oba týmy na sebe v letošní sezoně narazily už dvakrát. Poprvé právě v rámci poháru, zápas ovládl celek z Jižního Města 12:2. Vinohrady nebyly v úvodu utkání zcela bez šance, ve zbytku zápasu se však ukázala vyzrálost soupeře a do čtvrtfinále tak postoupily hráčky Chodova. Druhý vzájemný zápas se uskutečnil v rámci extraligy. Naše ženy na Jižním Městě prohrály 2:11.
 
Nyní si však brousí zuby na lepší výsledek a proti stříbrnému medailistovi pohárové soutěže by se rády předvedly v lepším světle. Proto jejich snažení přijďte podpořit!
 
V šest hodin večer nastoupí ke svému duelu první ligy také náš elitní celek mužů. Svěřenci trenéra Jana Pazdery se nacházejí na druhé příčce tabulky a dělají si zálusk na první Litvínov, na který ztrácejí pouhé dva body. V zápase se Startem si tak nepřejí nic jiného než zisk všech tří bodů. Lehká záležitost to však rozhodně nebude. První vzájemný zápas ovládl v úvodu sezony Start.
 
Zápas bude mít opět pikantní nádech. V týmu soupeře je hned několik hráčů s vinohradskou minulostí. Zmínit musíme Michaela Mareše a Eduarda Piňose, kteří z Riegrových sadů odešli před začátkem letošní sezony a v SKV strávili dlouhá léta. To samé se dá říct i o Radkovi Krausovi, řízném obránci a bývalé opoře Vinohrad. A v kádru pražského rivala působí rovněž Vojtěch Trčálek, který v SKV strávil loňskou sezonu.
 
Přijďte si s námi užít vinohradskou neděli, nebudete litovat. Kromě sportovních zážitků na vás čeká Bufet U Kníra, plný lahůdek, které pro vás připravuje tým z Hospůdky U Vejdů! Těšíme se na vás! SKV = Společně K Vítězství!
 

Program nedělního dne na Vinohradech:

Extraliga žen: 14:00 TJ X3M SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov
1. liga mužů: 18:00 TJ X3M SKV - FBC Start98
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.