Starší žákyně o víkendu bodovaly

28. 1. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Naše nejmladší ženské družstvo o víkendu prožilo vydařený turnaj. Na domácí půdě vyhrálo tři ze čtyř zápasů a potvrdilo vzestup své formy!

V létě vznikl na Vinohradech zcela nový tým. Vinohrady přihlásily do soutěže starších žákyň hrajících systémem 3+1 své vlastní družstvo. Po prvních turnajích, kdy se trenérský triumvirát této kategorie ve složení Gusta Ondrejčík, Aneta Tvrzníková a Klára Schwarzová potýkal s nedostatkem hráček, se výkony starších žákyň zvedly. Potvrzení tohoto vzestupu potvrdily holky i v neděli v domácí hale.

Nedostatečný počet hráček už trenéry netrápí. „Máme teď 11 akceschopných hráček, což je pro soutěž 3+1 krásný počet. Jediné, co nám chybí, je brankářka, takže musíme v bráně střídat holky z pole. Ale zvládají to skvěle,“ řekl o kádru starších žákyň trenér Gusta Ondrejčík. „Je dobře, že už je nás tolik. Nemusíme se ohlížet na to, že holky budou ve třetím nebo ve čtvrtém zápase unavené a můžeme hrát aktivně v průběhu celého turnaje,“ dodává.

Starší žákyně nyní svým trenérům udělaly velkou radost. V neděli zvítězily ve třech utkáních ze čtyř, poprvé v letošní sezoně porazily Herbadent a Benešov, a ačkoliv od Tatranu inkasovaly 10 branek, chvílemi se dokázaly silnějšímu soupeři vyrovnat. „Radost z výsledků je jedna věc, spíše nás však těší fakt, že se ve hře začínají objevovat prvky, kterým se intenzivně věnujeme na trénincích – rozehrávka na malém prostoru, důraz v osobních soubojích, střelba atd.,“ řekl spokojeně Ondrejčík.

Starší žákyně jsou v celkové tabulce na čtvrtém místě se šestibodovou ztrátou na Benešov. O víkendu však ukázaly svůj potenciál. „Pokud na sobě budou hráčky i nadále pracovat, pravidelně chodit na tréninky a budou se chtít zlepšovat, můžeme ukázat ještě víc a soupeře, které jsme porazili poprvé, můžeme v budoucnu porážet pravidelně,“ uzavřel Ondrejčík svou výpověď.

Nedělní výsledky starších žákyň:

TJ X3M SKV – SK Florbal Benešov 5:4
TJ X3M SKV – Tatran Střešovice 3:10
TJ X3M SKV – Herbadent Praha 11 SJM B 5:3
TJ X3M SKV – Florbalová akademie MB-D. Bousov 6:5

Soupiska: Fricová, Grohová, Jandová, Kameníčková, Kosová, Reischlová, Rudolecká (C), Vykoukalová, Zelinková.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.