SKV se o víkendu nenudilo

29. 1. 2014

Klub

4 minuty čtení

Víkend z pohledu fanouška SKV patřil k těm hodně nabitým, kromě elitního mužského a ženského týmu se do soutěží zapojily i další kategorie.

Podruhé v této sezóně se mužské béčko střetlo s týmem TJ Sokol Mukařov – Tago Mago, tentokrát se před Mukařovem muselo sklonit. Zápas byl velice vyrovnaný a vyhrát mohl kdokoliv, nakonec si však tři body odvezli hosté po nejtěsnějším možném výsledku 5:4.
 
Mužské céčko vyrazilo na svá utkání do Berouna, tam na ně čekal nedaleký Králův Dvůr a Dobříš. Mezi našimi kluky a sokoly z Dobříše byl před tímto zápasem rozdíl pouhých dvou bodů, a tak se dal očekávat velmi vyrovnaný a atraktivní zápas, což se i naplnilo. Týmy se rozešly smírně po remíze 7:7. Další zápas byl, bohužel pro nás, jednoznačný, a tak si Králův Dvůr celkem snadno dokráčel pro tři body po výhře 12:3.
 
V hale na Děkance hrála v sobotu ženská rezerva. V prvním zápase děvčata neobdržela ani jednu branku a porazila Nové Strašecí krásným výsledkem 3:0. Ve druhém zápase béčko poprvé v této sezoně klopýtlo. Byla tak přetržena šňůra čítající dlouhých 13 zápasů bez prohry. Pokořitelem se staly hráčky z FbK Wildcats.
 
Starší žáci odehráli další kolo své soutěže v Unihoc Aréně a nevedli si vůbec špatně. Bez větších problémů přehráli Kutnou Horu 5:2, následně podlehli Chodovu 3:1 (ten ovšem celý tento turnaj vyhrál) a nakonec si spravili chuť a nadělili Falconu hned sedm branek.
 
Elévové tentokrát hráli ve studené hale v Radlicích.  Možná i díky zimě, která je v tomto ročním období s Radlicemi neodmyslitelně spojena, v prvním zápase podlehli Benešovu 3:8, i když v první půli s ním sehráli vyrovnanou partii. Ve druhém zápase si poradili i díky mohutné podpoře rodičů a nehrajícího Ondry W. na lavičce s Kladnem poměrem 2:0.
 
I když šlo v posledním zápase v podstatě jen o „prestiž“ a o třetí místo, bylo k vidění velké drama. Zápas v základní hrací době nepoznal vítěze, a tak musely rozhodnout nájezdy, až v páté sérii naše mladé naděje svému soupeři podlehly a zbylo na ně čtvrté místo. „Po postupu do A koše jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. I přesto, že jsme obsadili čtvrté místo, neudělali jsme v nejvyšším koši žádnou ostudu a hráči za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu,“ shodli se trenéři elévů Petr Antoš a Josef Němeček.
 
Nakonec ještě nesmíme zapomenout, že naše nejmladší naděje mají také své patrony, kteří jim budou pomáhat se zdokonalováním a navštíví i některé zápasy, přípravka, elévové a mladší žáci se jim zase odvděčí tím, že budou navštěvovat zápasy mužského áčka. Těmito patrony jsou Ondra Houra a Líba Nigrin. SKV = Společně K Vítězství!
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV – TJ Sokol Mukařov – Tago Mago  4:5
 
Muži C:
TJ SKV – TJ Sokol Dobříš 7:7
TJ SKV – T.B.C. Králův Dvůr B 3:12  
 
Starší žáci:
TJ X3M SKV - SKP Olympia Kutná Hora 5:2
TJ X3M SKV - TJ JM Florbal Chodov 1:3
TJ X3M SKV - Floorball Club Falcon 7:4
 
Elévové:
TJ X3M SKV - SK Florbal Benešov 3:8
TJ X3M SKV - FBC Kladno bílí 2:0
TJ X3M SKV - Vosy Praha 1:2 po sam. náj.
 
Ženy B:
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 3:0
TJ SKV - FbK Wildcars Praha 1:5
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.