Do SKV míří další reprezentační kapitánka!

5. 2. 2014

Ženy A

4 minuty čtení

Je nám ctí, že můžeme na Vinohradech přivítat po Zuzaně Macurové další velkou osobnost českého florbalu. Ženský tým totiž posílí bývalá reprezentantka Magdalena Kotíková! 

Vinohrady hlásí před nadcházejícím play down další věhlasnou posilu. Řady ženského A týmu rozšíří bývalá reprezentační kapitánka, bronzová medailistka z mistrovství světa 2011 a několikanásobná vítězka české extraligy Magdalena Kotíková. „Ještě jsme se ani pořádně nevzpamatovali z příchodu poslední reprezentační kapitánky Zuzky Macurové a už máme tu čest uvítat i její předchůdkyni a nejúspěšnější hráčku české florbalové historie!“ okomentoval její příchod Vilém Svoboda, sportovní šéf klubu.
 
Poslední utkání odehrála Kotíková v dubnu 2012, kdy po vítězném superfinále slavila s Herbadentem zisk mistrovského titulu. Po tomto zápase oznámila konec své hráčské kariéry. Kontakt se sportem i florbalem si však chtěla uchovat. „K SKV Ladies jsem se připojila už na podzim, kdy jsem s holkami začala trénovat jednou týdně. Když totiž přišel konec léta a možnosti sportovat venku, přemýšlela jsem o alternativě, co dělat přes zimu. Hledala jsem místo, kde nebudou příliš vysoké ambice, kde si budu moct v klidu zatrénovat, a případně předat nějaké zkušenosti mladým holkám,“ řekla sama hráčka ke svému návratu.
 
Původně však Kotíková návrat na extraligová hřiště neplánovala. Skutečnost je nakonec jiná. „Na přelomu roku, díky změnám, které mne potkaly v pracovním životě, jsme se s vedením týmu domluvili, že bych týmu vypomohla více. A to jak s některými dílčími věcmi stran trénování, tak i na možnosti, že se zapojím do některých zápasů. Tak, aby holky díky mým zkušenostem a mojí přítomností dostaly větší klid na hokejky a konečně přenesly do zápasů kvalitu, kterou předvádějí na trénincích,“ poodkrývá konkrétní cíle svého angažmá. 
 
Po velkém herním vytížení neprahne. „Kolik budu mít odehraných minut, pro mne není důležité. Hlavní je, abychom všichni společně zvládli náš cíl, a tím je záchrana extraligy,“ burcuje i své nové spoluhráčky.
 
Vinohrady teď čeká tvrdý boj o setrvání v nejvyšší soutěži. A jak Kotíková sama naznačila, nápomocná nebude pouze na hřišti, ale i mimo něj. „Jsme moc rádi, že si Mája vybrala ke svému návratu zrovna SKV a věříme, že nám pomůže nejen v hráčské, ale i poradní trenérské roli. Udržet se v extralize je sice naším aktuálním sportovním cílem, příchod posledních dvou reprezentačních kapitánek do SKV ale zdaleka přesahuje sportovní hledisko a pro celý náš klub je skvělou vizitkou, že si Pepka s Májou vybraly právě SKV,“ dodal Svoboda.  
 
Magdalena Kotíková celkově odehrála za reprezentaci 86 zápasů, ve kterých nasbírala 36 bodů. Na světových šampionátech odehrála 25 utkání a připsala si v nich 13 bodů. Ve sbírce má několik mistrovských titulů s Libercem, následně s pražskou Děkankou a Herbadentem. Ve své poslední sezoně nastřádala 46 bodů! Do ostrého zápasu nastoupí již tento pátek od 20 hodin proti Olomouci.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.