Junioři prožili úspěšný víkend

5. 2. 2014

Klub

3 minuty čtení

O víkendu a v pondělí se do víru ligových zápasů zapojilo jen pár vinohradských kategorií.

Jako první nastoupili v sobotu junioři. Dvě výhry je mohly posunout na třetí místo v soutěži a to se povedlo. Do prvního zápasu měl tým jednoznačný úkol, proti pantherům měl nejen vyhrát, ale vzhledem k postavení v tabulce i navýšit skóre. Vítězství 8:0 okomentoval kapitán a opora týmu Richard Klíma následovně: „Zápas proti takovému soupeři by se měl odehrát s větším přehledem a koncentrací, než s jakou jsme jej odehráli, nulu si ve třetí třetině Zdeněk (brankář týmu - pozn. red.) zasloužil sám.“

Ve druhém zápase na juniory čekal celek z Kladna. Ten oproti minulé sezoně (skončil na 2. místě - pozn. red.) zažívá výsledkový i herní propad, ale pro SKV měl být přeci jen větší překážkou než Panthers v první zápase. Kladenská tvrdá hra se projevovala již od začátku, ale vinohradští hráči se s ní popasovali a po zásluze zvítězili 9:2. I druhý zápas shrnul Richard Klíma: „V první třetině se nám povedlo vytvořit si čtyřbrankový náskok, který jsme následně drželi téměř po celé utkání, ve třetí třetině již soupeř fyzicky nestíhal a hru jsme kontrolovali.“

Nastoupily i dorostenky. Prodloužený víkend však způsobil, že se k zápasu dostavily v počtu sedmi hráček. I přes takový počet dokázaly vybojovat tři body po výhře nad posledními pantherkami 7:5. Ve druhém zápase bohužel padly se Slavií VŠ Plzeň 0:4. „Pololetní prázdniny a různé zdravotní trable některých hráček nám opět trochu zkomplikovaly situaci, a tak jsme na zápasy znovu vyrazily ve velmi malém počtu. Zápas s Panthers se nám naštěstí podařilo otočit, byli jsme lepším týmem a bylo jen otázkou času, než si holky uvědomí, jak je třeba hrát. Ve druhém zápase nás soupeř sice předčil, ale ne o tolik. Holkám děkuji, že to v tak žalostném počtu zvládly,“ hodnotil zápasy trenér Ondrejčík.

Až v pondělí se do hry dostaly juniorky. Podobně jako jejich mladší kolegyně měly problém s počtem hráček. V poli se jich mohlo střídat jen osm. Pražské Bohemce tak podlehly vysoko 13:0. Již příští víkend budou mít ale šanci na nápravu a pomoc jim tentokrát nabídne i juniorská reprezentantka Aneta Tvrzníková.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži D:
TJ SKV – FBC Žraloci Příbram B 4:10
TJ SKV – FC Astra 4:11

Junioři:
TJ X3M SKV – FbC Panthers 8:0
TJ X3M SKV – FBC Kladno 9:2

Juniorky:
TJ X3M SKV – FbŠ 7OAKS Bohemians 0:13

Dorostenky:
TJ X3M SKV – FbC Panthers 7:5
TJ X3M SKV – Slavia VŠ Plzeň 0:4

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.