Elitní týmy zabojují o důležité body

6. 2. 2014

Klub

5 minut čtení

O tomto víkendu odehrají muži i ženy své zápasy s týmy pohybujícími se těsně na hranici play off. Pro obě naše družstva to budou velmi důležitá utkání.

Mužský A tým v sobotu absolvuje přes 350 km dlouhou cestu do Rožnova pod Radhoštěm s jediným jasným cílem, odvézt si tři velice důležité body zpět do Prahy. SKV bude chtít napravit zaváhání z minulého kola, které se odehrálo ve Znojmě. Vinohrady zde utrpěly porážku 6:10. Pro oba týmy je toto utkání velice důležité. Rožnov se momentálně v tabulce nachází na osmém místě, výhra pár kol před koncem základní části by tak rožnovským sršňům určitě zvedla sebevědomí. Na druhé straně SKV okupuje druhou příčku v tabulce, musí si ovšem dávat pozor na Brno před kterým má náskok pouhých dvou bodů, a proto je výhra v tomto utkání důležitá a zajistí Vinohradům lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.
 
V domácí Rieger aréně odehrají už v pátek od 20:00 další utkání naše děvčata. Ta stále čekají na výhru v základní hrací době, a proto doufejme, že se jim to podaří již tento pátek proti Olomouci. Nebude to ovšem vůbec lehké, Olomouc je aktuálně na devátém místě a má stále šanci na postup do play off, nepůjde tedy o utkání, které se odehraje v rukavičkách, ale o pořádný boj do posledních minut.
 
Náročný víkend bude mít i naše mužská rezerva, na tu čekají o víkendu hned dvě utkání s těžkými soupeři. Nejprve se v sobotní podvečeru vypraví do čakovické haly, o té jste v poslední době mohli slyšet hlavně v souvislosti s mantinely a zraněními, která se zde přihodila. Soupeřem jim bude Orka Čelákovice, která se pohybuje v polovině tabulky 2. ligy. V neděli se pak vypraví až do Mladé Boleslavi, zde na ně bude čekat rezerva domácího Billy Boye. Oba týmy dělí pouhé dva body a oba střílí hodně branek, dá se tedy očekávat útočně laděné utkání bohaté na branky a krásné akce.
 
Kdo dorazí v sobotu na Děkanku, tak určitě nebude litovat, celý den zde bude moci pozorovat náš ženský B i C tým. Hned ráno nastoupí céčko proti FbK Wildcats a kolem poledne bude k vidění hodně zajímavé střetnutí našich týmů, tedy vinohradské derby mezi béčkem a céčkem. Ženy B pak odpoledne odehrají ještě utkání proti rezervě Panthers.
 
Spravit si náladu budou chtít i naše juniorky. Ty už v pondělí vstoupily do nadstavbové části, bohužel prohrou s Bohemians 0:13. Doufejme, že jim domácí prostředí pomůže k nějaké té výhře. Nutno poznamenat, že to nebudou mít vůbec lehké, Chodov i Plzeň patří rozhodně k těžkým soupeřkám, které nedají nic zadarmo.
 
Posledním družstvem, které se tento víkend zapojí do soutěží, jsou starší žáci. Na ty čekají hned tři zápasy, a to až v Neratovicích, kde na ně bude čekat silný Chodov a také FbC Panters B. Soupeře pro třetí zápas určí umístění v tabulce.
 

PÁTEK:

Ženy A:
20:00 TJ X3M SKV – TEMPISH FBS Olomouc (Vinohrady)
 

SOBOTA:

Muži A:
19:30 1. FBK Rožnov p/R – TJ X3M SKV(Rožnov)
 
Muži B:
18:40 TJ SKV – ASK TEMPISH Orka Čelákovice (Čakovice)
 
Ženy B:
12:40 TJ SKV – TJ SKV C (Děkanka)
15:00 TJ SKV – FbC Panthers B (Děkanka)
 
Ženy C:
9:10   TJ SKV – FbK Wildcats Praha (Děkanka)
12:40 TJ SKV – TJ SKV B (Děkanka)
 
Juniorky:
11:30 TJ X3M SKV – TJ JM Pedro Perez Chodov (Vinohrady)
14:30 TJ X3M SKV – Slavia VŠ Plzeň (Vinohrady)
 
Starší žáci:
9:40   TJ X3M SKV – FbC Panthers B (Neratovice)
11:00 TJ X3M SKV – TJ JM Pedro Perez Chodov (Neratovice)
+ zápas o umístění
 

NEDĚLE:

Muži B:
14:00 Billy Boy Mladá Boleslav B – TJ SKV (Mladá Boleslav)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.