Vinohrady budou usilovat o postup do osmifinále poháru

17. 9. 2012

Muži A

3 minuty čtení

V úterý večer budou Vinohradští vyjíždět ke svému prvnímu zápasu v Poháru České pojišťovny v letošní sezoně. Utkají se v rámci čtvrtého kola s budějovickými štíry na jejich horké půdě.

Práce to rozhodně nebude jednoduchá. „Jelikož jsme s Budějovicemi hráli před dvěma roky hodně vypjatou sérii o záchranu v lize, tak si myslím, že o náboj tohoto utkání je postaráno už předem, jak z naší strany, tak ze strany Jihočechů,“ připomíná dramatický a nakonec ze strany Sokola úspěšný boj o záchranu obránce Ondra Houra.

A vrátil se ještě k sobotnímu domácímu zápasu, který nakonec Vinohrady proti nováčkovi z Ostravy zvládly, ale výkon nebyl stoprocentní. „Všichni v týmu asi víme, že předvedená hra od nás nebyla ideální, a proto si nemyslím, že by byl důvod k nějakě oslavě prvních bodů v letošní sezoně,“ varuje před uspokojením z výsledku rychlý obránce.

Podle Houry by pro SKV neměla být nevýhoda ani to, že se hraje uprostřed týdne a ještě pozdě večer. „Situace, že se zápas hraje v úterý večer by neměla nikomu ubrat na výkonu. Mně osobně výjezdy nevadí, k vrcholovému sportu patří,“ dodává.

Na závěr trochu odkryl, čeho by chtěly Vinohrady v poháru dosáhnout. „I přestože je k nám pavouk poháru velice nakloněn, tak nesmíme nikoho podcenit a než se dostaneme do čtvrtfinálové skupiny, která je podle mého jasný cíl našeho týmu, tak musíme postupně přejít jak přes Budějovice, tak Starou Boleslav,“ vypočítává Ondra Houra.

SKV v oné zmiňované sezoně 2009/10 porazilo štíry na jejich půdě 8:4. V domácím utkání však Vinohrady padly 4:6. Ve druhém kole play down pak bojovaly o bytí a nebytí v první lize mužů. Sérii načaly doma porážkou, do Budějovic se však odjíždělo za nadějnějšího stavu 1:1. Štíři si však vybojovali mečbol, který SKV ve čtvrtém zápase odvrátilo.

V památném pátém zápase pak Vinohrady prohrávaly deset minut před koncem už 4:1, postupně se však trefili Mikšovský, Kapucián a Mareš, obrat dokonal legendárním gólem v prodloužení Líba Nigrin, SKV se tak v druhé nejvyšší soutěži udrželo, bylo to však jen o kousek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.