Překvapivá prohra. Muži prohráli v Rožnově

9. 2. 2014

Muži A

4 minuty čtení

Vinohrady nevyzrály na osmý Rožnov a zkomplikovaly si tak situaci před samotným závěrem základní části.

To, že výjezd do tři sta padesát kilometrů vzdáleného Rožnova pod Radhoštěm nebude nic jednoduchého, si asi uvědomovali všichni hráči SKV! A hned v úvodu ukázali, kdo je favoritem zápasu, když v čase 1:04 vstřelil první branku Jakub Mucha. Poté však začali hráči pouze kombinovat bez gólového zakončení a stav 0:1 trval až do deváté minuty, kdy udeřil Rožnov, a bylo srovnáno na 1:1! SKV se stále nedařilo vstřelit další branku a Rožnov cítil šanci. V čase 15:52 byl vyloučen Raiter, což v čase 17:39 potrestal Bártek a Rožnov šel do vedení! Těsně před koncem první třetiny už to vypadalo, že Rožnovští půjdou do šaten s jednobrankovým vedením, ale čtrnáct vteřin před koncem se povedlo vstřelit ještě jednu branku Viktoříkovi a náhle to bylo již 3:1 pro domácí!
 
Do druhé třetiny byly pokyny jasné, soupeře už k ničemu nepustit a naopak vstřelit nějakou tu branku. Ovšem hned v čase 20:09 potrestal hrubou chybu Velech a domácí šli do tříbrankového trháku! V čase 31:09 došlo k drobnému incidentu u mantinelu v souboji Ondry Stuchlíka s Barabášem, načež rozhodčí nejdříve signalizovali dvě minuty pro oba, následně však vytáhli červenou kartu pro Ondřeje Stuchlíka. Ten se tak musel odebrat předčasně do sprch!
 
Další dvě minuty se hrálo 4 na 4, z čehož příliš šancí na obou stranách nevzniklo. Následující tři minuty se muselo SKV bránit, avšak v mnoha chvílích to vypadalo spíš jako přesilová hra Vinohrad. V čase 36:03 tuto „převahu“ dokonce Pepa Mareš proměnil v gól a z ničeho nic to bylo 4:2! O minutu a půl později se však k balonku opět dostali Rožnovští a Rýpar vrátil svému týmu tříbrankový náskok. Uběhlo pouze dvacet čtyři vteřin a balonek se dostal na čepel opět Marešovi, který nezaváhal a snížil na 3:5, s tímto průběžným výsledkem se šlo také do šaten a Vinohradští měli nad čím přemýšlet! 
 
Do třetí třetiny Vinohrady vlétly s velkou vervou a hnaly se za vstřelením rychlé branky. V čase 42:18 se povedlo snížit na rozdíl jediné branky Dolejšovi a už to vypadalo, že by SKV mohlo nepovedené utkání zvrátit. Nedůrazné zakončení další branku však nepřineslo a naopak v čase 47:55 zvýšil na 6:4 Krhut. Vinohradští se rozhodně nevzdávali a dále se tlačili na branku Rožnova! Čas 53:47 a Martin Rossi krásnou střelou snížil na rozdíl jediné branky!
 
Obrovská nedisciplinovanost, tento problém momentálně SKV trápí nejvíce a ne jinak tomu bylo i tentokráte. Dvě zcela zbytečná vyloučení, přičemž v průběhu druhého trestu Barabáš dal sedmý gól Rožnova a definitivně rozhodl o výsledku zápasu! Další gól už do žádné branky nepadl a Vinohrady se do Prahy vrátily bez tolik důležitých tří bodů.
 

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm - TJ X3M SKV 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Velech (Viktořík), 18. Bártek (Krhut), 20. Viktořík (Krhut), 21. Velech, 39. Rýpar (Barabáš), 48. Krhut (Barabáš), 58. Barabáš (Krhut) - 2. Mucha (Gregor), 37. Mareš (Dolejš), 39. Mareš (Králík), 43. Dolejš (Svoboda), 54. Rossi. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:3, navíc O. Stuchlík (SKV) ČK. Využití: 2:1. Diváci: 122.
 
Sestava SKV: Weissgärber - Rossi, Kovářík, Houra, Raiter, O. Stuchlík, Smutný - Z. Stuchlík, Linhart, Svoboda - Dolejš, Mareš, Králík - Mucha, Gregor, Štědrý. Trenér: Jan Pazdera.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.