Ženské rezervy potvrdily očekávání, juniorky bez bodu

11. 2. 2014

Klub

5 minut čtení

Sobota byla v režii ženské vinohradské složky. Na programu bylo sokolské derby mezi B a C a na domácí půdě se předvedly juniorky.

Jako první do svých zápasů nastoupila ženská rezerva C, které chybělo pár hráček základní sestavy (Garciová, Maamrisová), a tak si trenér Očenášek povolal do svých služeb ostřílené hráčky A týmu, a to Komorousovou a Plecitou. Nejdříve je čekal tým Wildcats. Utkání se hrálo v překvapivě rychlém tempu a sokolky vedly po první třetině 2:1. Náskok si dokázaly uhlídat a skóre ještě zvýšily. I přes občasnou převahu Wildcats, která byla na hřišti vidět, naše ženy zvítězily 6:2 (čtyřmi góly se blýskla extraligová Lisová). Velké díky patří „gólmance“ Filkové, která se postavila do brány, i když už svou brankářskou kariéru pověsila na hřebík a chtěla se věnovat pouze hráčské. Avšak potvrdila své gólmanské umění a svými neuvěřitelnými výkony se podílela na této výhře a také na trápení B týmu.
 
Následoval hlavní bod dne, vinohradské derby mezi ženskými rezervami. B tým, pod  vedením zkušeného trenéra Pavla Doubka, se v derby celkem trápil, ale i tak potvrdil roli favorita a dokázal zvítězit 2:0. Komentář Pavla Doubka: „Věděli jsme, že proti posílenému C týmu nebudeme mít body zadarmo. I přes to, že jsme byli více na míčku, se v šancích objevovaly spíše hráčky C týmu. Avšak naši bránu střežil Bobr (Jana Jandová), který si postavil tak mohutnou hráz, že se míček do branky nedostal. Je však nutné dodat, že kromě skvělých zákroků několikrát pomohla tyč. Vynikající práci v derby odvedla obrana a to především Bukovičová, která dokázala eliminovat extraligovou Lisovou. I s mírným štěstím jsme dokázali dvakrát překonat Filkovou, která se do branky postavila po dlouhé době a svůj úkol odvedla znamenitě. Utkání se vyznačovalo výbornou SKV atmosférou (společný pokřik na půlce to jenom potvrzuje) a poměrně slušným tempem.“
 
Poslední zápas čekal naše ženy s rezervou odvěkých rivalů Panthers. I přes mírné trápení v koncovce béčko zvládlo utkání bravurně a po vítězství 6:0 si upevnilo první místo v tabulce! Komentář trenéra Pavla Doubka: „Zápas s Panthers B byl o naší totální převaze a neschopnosti tuto převahu v první půli zápasu přetavit v branky. Žalostné zakončení nás zdobí téměř celý rok a teď se ukázalo jak se patří. V druhé půli zápasu jsme pěknými akcemi vytvořili přijatelné skóre 6:0. Utkání by však slušel dvouciferný výsledek. Pozitivem je, že se během utkání podařilo vyzkoušet různé varianty sestavy, zejména Vejborná v obraně zahrála výborné utkání, stejně jako Červená, která dokázala své kličky skvěle krotit. Dalším velkým pozitivem jsou dvě čistá konta brankářky Jandové.“
 
Na domácí půdě ke svým utkání nastoupily juniorky. Jako první je čekal Chodov, který přijel ochuzen o své nejlepší opory a také tomu odpovídalo tempo utkání, které bylo velmi slabé. Náš juniorský tým zase trápil počet absencí, a tak k zápasu nastoupil ve velmi oslabené sestavě. Celý zápas doprovázelo obrovské množství spálených šancí na obou stranách a pouze díky naší bojovnosti a neschopnosti soupeře trefit bránu prohrály holky „pouze“ 3:6. Další zápas proti Plzni chtěly domácí urvat tři body. Po rychlé úvodní sprše, kdy prohrávaly 0:2, se probudily a stav utkání dokázaly otočit ve svůj prospěch a dostaly se do vedení 4:2. Pak se ovšem projevila únava a slovo dostala Plzeň, která nakonec utkání ovládla poměrem 7:5. Celý zápas by se dal popsat jedním slovem: bída. Juniorky mohly utkání v pohodě vyhrát, ale prohrály si to v podstatě samy, kdy nedodržovaly trenérské pokyny a nedokázaly předvést soustředěný výkon po celou dobu zápasu.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy B:
TJ SKV - TJ SKV C 2:0
TJ SKV - FBC Panthers B 6:0
 
Ženy C:
TJ SKV - FbK Wildcats Praha 6:2
TJ SKV - TJ SKV B 0:2
 
Juniorky:
TJ X3M SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov 3:6
TJ X3M SKV - Slavia VŠ Plzeň 5:7
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.