Vinohradský kouč Jan Pazdera se ohlédl za základní částí

28. 2. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Trenér mužského áčka zhodnotil výkony svých svěřenců v základní části první ligy. Zároveň už vyhlíží víkendový vstup do play off. Vinohrady se ve čtvrtfinále střetnou se silným Znojmem.

Sokolové obsadili po základní části čtvrté místo se ziskem 42 bodů. „Naše celková bilance vypovídá o tom, že jsme byli hodně silní v domácím prostředí. Podařilo se nám zde získat 26 bodů z 33 možných. Na druhou stranu jsme nedokázali takovou kvalitu předvádět na hřištích soupeřů, kde jsme vybojovali pouze 16 bodů,“ řekl na úvod svého hodnocení.
 
„Když se na to člověk podívá detailněji, tak s týmy z elitní osmičky jsme dokázali na venkovních hřištích uhrát dokonce pouze šest bodů. To je, řekl bych, až trochu děsivá bilance, s kterou jsem hrubě nespokojen,“ kroutí hlavou.
 
Vinohrady však jistě zaznamenaly vzestup a předváděné výkony byly čím dál tím lepší. „Tým určitě udělal herní posun. Věřím, že hráči nabrali zkušenosti, které se nám podaří v play off zúročit,“ myslí si Pazdera. Jeho svěřenci ukázali sílu například v duelu s tehdejším lídrem z Litvínova, kterého na domácí půdě porazili v prodloužení. Kvalitu předvedli také v obou duelech s favoritem z České Lípy.
 
Co trochu přidělává vinohradskému lodivodovi vrásky na čele, jsou změny na soupisce. „Během celé sezony se nám vyvíjelo složení kádru. A bohužel ne tak, jak bych si představoval. Ať už ze zdravotních nebo kariérních důvodů došlo k odchodu několika hráčů a tyto ztráty se nám nepodařilo adekvátně nahradit,“ přiznává Pazdera.
 
On i jeho svěřenci už netrpělivě vyhlíží začátek play off. Start klíčové části sezony se bohužel neuskuteční na Vinohradech, kde se pořádá každoroční výstava kamenů. Proto museli Vinohradští najít svůj azyl ve sportovní hale na Zeleném Pruhu. „To, že nehrajeme ve své domácí hale, může být vzhledem k tomu, co už jsem zmiňoval, handicapem,“ připouští vinohradský kouč.
 
S čím tedy jdou sokolové do čtvrtfinále? „Jdeme do něj určitě s pokorou. Známe sílu soupeře, je to jeden z těch florbalovějších týmů z první ligy, což by nám mohlo i vyhovovat, protože se budeme moci soustředit na florbal a ne na věci okolo. Zároveň si uvědomujeme, že má soupeř velkou kvalitu, ať už v brance nebo v útoku,“ respektuje Pazdera sílu Znojma.
 
„Sérii bude podle mě hodně vyrovnaná a bude rozhodovat aktuální forma a připravenost,“ dodal na závěr.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.