Mužský B tým obsadil druhé místo, juniorky prožily náročný víkend

10. 3. 2014

Klub

3 minuty čtení

Mužská rezerva dosáhla na skvělý úspěch! Ve třetí nejvyšší soutěži vybojovala krásné druhé místo a na závěr porazila lídra tabulky Black Angels. O víkendu do bojů zasáhly také juniorky a starší žáci.

Mužský B tým pod taktovkou Viktora Vondry prožil třetí skvělou sezonu v řadě. Po dvou postupech Sigl a spol. obsadili druhé místo ve 2. lize a na vedoucí Black Angels ztratili pouhé tři body. S třetí nejvyšší soutěží se však musí rozloučit, jelikož ČFbU restrukturalizuje soutěže a rezervní týmy v prvních třech úrovních působit nebudou.

V sobotu na Vinohrady přijelo béčko Kladna. Vinohradští si šli od začátku jasně za vítězstvím, brankář Petr Kempa byl jen pár minut od čistého konta, nakonec však kapituloval. Nic to však nezměnilo na vysokém vítězství domácích, SKV vyhrálo 9:3. V nedělním zápase šlo sokolům o udržení druhé příčky. Výhra nad už jistým lídrem Black Angels však mohla potěšit dvojnásobně.

Vinohrady v prvních dvou třetinách tahaly za kratší konec, nakonec však dokázaly vyrovnat a v nájezdech vystřelil domácím výhru Matěj Špaček, který k rozhodující trefě přidal ještě další dva zásahy ze hry. Sokolové se navíc v rozstřelu mohli opřít o bezchybného Záhoru, který zlikvidoval všechny tři pokusy soupeře. Benfika tak završila své snažení vítězstvím a v příští sezoně se může těšit na další atraktivní bitvy v rámci čtvrté nejvyšší soutěže.

Perný víkend prožily naše juniorky, které od pátku do pondělí odehrály celkově pět utkání. Ve velmi oslabené a omlazené sestavě však nedokázaly kvalitnějším soupeřům vzdorovat a body braly pouze v pondělním utkání s Dobruškou.

Starším žákům utekl postup. Svěřenci Libora Pokorného sice zvítězili oba své zápasy v základní skupině, vyhrocené finále s Benešovem se jim však ovládnout nepodařilo. Vinohradští se svým soupeřem prohráli 3:7 a postup do vyššího koše se tedy nekonal.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - FBC Kladno B 9:3
TJ SKV - Black Angels 8:7 po sam. náj.
 
Juniorky:
TJ X3M SKV - Herbadent Praha 11 SJM 4:13
TJ X3M SKV - Slavia VŠ Plzeň 2:8
TJ X3M SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov 0:18
TJ X3M SKV - FbŠ 7OAKS Bohemians 1:20
TJ X3M SKV - FBC Dobruška 3:2
 
Starší žáci:
TJ X3M SKV - Athletics Praha 5:0
TJ X3M SKV - FBC Kladno B 7:0
TJ X3M SKV - SK Florbal Benešov 3:7
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.