Dorostenci opět bez zaváhání

19. 3. 2014

Klub

4 minuty čtení

Dorostenci potvrdili svou formu a připsali si dvě výhry, ostatní kategorie zažily jeden z méně úspěšných víkendů.

Jako první se o tomto víkendu představili junioři, ale ani výhoda domácího prostředí jim k výhře nepomohla. Zápasy s Bučisem a Black Angels byly bez pochyby jedny z nejtěžších v této sezóně. Oba zápasy se nesly v dost podobném duchu, k vidění byl velmi bojovný florbal a naši kluci nechali na hřišti všechny své síly. Přesto všechno se však klukům nepodařilo vybojovat ani bod a v obou případech prohráli rozdílem jediné branky.
 
V neděli se pak představili v plné síle dorostenci. Ti potvrdili, že se jim v letošní sezóně opravdu daří a připsali si dvě výhry, navíc inkasovali pouze dvě branky! Svěřenci trenéra Jana Buchty nejprve zvítězili nad Orkou Horní Počernice poměrem 4:1 a pak doslova smetli rezervu Kladna 9:1. Komentář k zápasům nám poskytl trenér Jan Buchta: "První zápas jsme dělali, co jsme si řekli a byli jsme jasně lepší. Mohli jsme přidat i více gólů, kdyby jsme proměnili více šancí. Druhý zápas jsme dost tahali nohy, někteří měli za sebou už tři zápasy za víkend. Proti houževnatému soupeři jsme se špatně prosazovali. Nicméně jsme rádi za výhru."
 
Juniorky pokračovaly v zápasech nadstavbové části. Soupeřky z Herbadentu je vůbec nešetřily a nastřílely jim rovných sedmnáct branek. Utkání s Dobruškou mělo být o něco více vyrovnané, opak byl ovšem pravdou. Hráčky Dobrušky zvítězily 8:1 a oplatily tak našim děvčatům výhru z minulého víkendu.
 
Až do Nového Strašecí odcestovaly dorostenky. Tam na ně čekaly týmy Kutné Hory a Kladna, obě utkání naše děvčata prohrála. Více k zápasům nám řekl trenér Gusta Ondrejčík: "Do Nového Strašecí jsme vyráželi se dvěma pětkami, což považuji za velký úspěch, a s novým herním systémem. Odehráli jsme slušné pasáže, ty zkažené však nakonec převládají, a proto jsme nedokázali svým soupeřům více vzdorovat. Musíme se zodpovědně připravit na poslední turnaj.“
 
Posledním týmem, který se o tomto víkendu zapojil do boje o body, bylo mužské déčko. To se snažilo navázat na dvě výhry z posledního ligového kola. Soupeř z Neveklova je v tabulce těsně před Vinohrady. Hned v úvodu utkání se SKV, po soupeřově chybě v rozehrávce, ujalo rychlého vedení. Neveklov však stačil ještě v první třetině vyrovnat a vstřelil ještě jednu branku. Naprosto zničující byl úvod druhé třetiny, SKV inkasovalo hned čtyři góly. Na to už se odpověď hledala hodně těžko a tak zápas skončil nakonec 7:2 ve prospěch Neveklova.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži D:
TJ SKV – FBK Neveklov 2:7
 
Junioři:
TJ X3M SKV – Black Angels 5:6
TJ X3M SKV – FC Bučis Team 4:5
 
Dorostenci:
TJ X3M SKV – DDM Horní Počernice Orka 4:1
TJ X3M SKV – FBC Kladno B 9:1
 
Juniorky:
TJ X3M SKV – FBC Dobruška 1:8
TJ X3M SKV – Herbadent Praha 11 SJM 1:17
 
Dorostenky:
TJ X3M SKV – SKP Olympia Kutná Hora 4:11
TJ X3M SKV – FBC Kladno 2:8
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.