Junioři nakonec třetí, dorostenci postupují

3. 4. 2014

Klub

3 minuty čtení

Junioři využili senzačního zaváhání Bučis teamu a posunuli se na konečné třetí místo, dorostencům se jejich turnaj povedl na půl, ani ztráta jim však nemohla zabránit v postupu do vyšší soutěže.

V sobotu jeli junioři na své odpolední zápasy do Kladna, kde se měli utkat s domácím týmem a s rezervou Tatranu. Tým cestoval k utkání s vědomím, že téměř jistě skončí na čtvrtém místě, avšak díky prohře Bučisu s B týmem Mladé Boleslavi se nakonec posunul na třetí místo. S domácím týmem se očekával tuhý boj, ale kladenští hráči jako by nechtěli hrát. Pouštěli Vinohrady do dobrých šancí a sami se do větších příležitostí téměř nedostávali. Pouze neschopnost SKV vsítit branku způsobila, že zápas skončil jen 9:3. Druhý zápas si junioři pod vedením Jonáše Sigla pohlídali a zvítězili zaslouženě i proti slabému Tatranu 10:4. Slaví tedy zisk třetího místa, což by mohla být dobrá předzvěst do dalších sezón.

V sobotu hráli i dorostenci, tým měl již před turnajem jistotu postupu a do Kralup nad Vltavou jel pouze potvrdit slušné výkony, které předváděl v celém roce. Protivníky jim byli rezervy Sparty a Tatranu. Souboj se Spartou byl velmi vyrovnaný a o výsledku rozhodla hlavně neschopnost vinohradských střelců. Hráči si nedokázali poradit ani se čtyřmi přesilovkami a dvěma nájezdy.  Vinohrady vstřelily jen jeden gól a Spartě tak podlehly 1:5. Ve druhém zápase s Tatranem ale Sokol vytěžil z precizní obrany a skvěle chytajícího Filipa, který si připsal čisté konto. Žádné velké gólové hody to ale nebyly, SKV vyhrálo.

V neděli hrál C tým mužů. Ke svým zápasům odjel do Králova Dvora a utkal se tam se dvěma soupeři z různých pólů tabulky. Nejprve hrál s prvním týmem v lize Olympem. Zápas ale nebyl nijak jednoznačný a Vinohradské dokonce poslal do vedení Jakub Pecha, soupeř se ale mohl opřít o dobrou střelbu, utkání v pohodě otočil a vyhrál 7:4. Druhý zápas hráli muži proti Wizards. Zápas se Vinohradům těžce nepovedl. Zejména v obranné činnosti jako by hráči Vinohrad svému soupeři nestíhali a nechtěli běhat. Soupeř dal Sokolu těžkou ránu v podobě čtrnácti gólů a výsledek 9:14 není pro SKV nijak dobrý.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži C:
TJ SKV – Olymp Praha 4:7
TJ SKV – Wizards DDM Praha 10 C 9:14

Junioři:
TJ X3M SKV – FBC Kladno 9:3
TJ X3M SKV – Tatran Střešovice B-boys 10:4

Dorostenci:
TJ X3M SKV – AC Sparta Praha florbal B 1:5
TJ X3M SKV – Tatran Střešovice B-boys 3:0

Starší žáci:
TJ X3M SKV – SKP Olympia Kutná Hora 3:4
TJ X3M SKV – FC Bučis team B 0:2

Elévové:
TJ X3M SKV – FBC Kladno bílí 1:3
TJ X3M SKV – Black Angels black 1:3
TJ X3M SKV – FBK Realstick Vosy Praha 2:9

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.