Finálová série se přesouvá do Riegrových sadů!

3. 4. 2014

Muži A

4 minuty čtení

Vinohradští potřetí ve finále 1. ligy vyzvou brněnský Hattrick. Ze hřiště soupeře si přivezli dvě vítězství, a tak mohou sérii ukončit už tento víkend na domácí půdě. Podaří se jim to?

Sokolům se podařilo zaskočit druhý tým základní části. Svěřenci Jana Pazdery si v Brně připsali na své konto dvě vítězství a nyní mají mečbol. S Hattrickem se utkají v sobotu od 19:30, případné čtvrté utkání se uskuteční od 17:00. Z obou zápasů vám poskytneme textový online přenos, ale zároveň také video přenos, který bude moci sledovat prostřednictvím TV comu.
 
Vinohradští jsou blízko vytouženému cíli – postupu do extraligy. Poslední krok však bývá ten nejtěžší. „Příprava je stejná jako během celého play off. Soustředíme se na náš herní projev. Díky dvěma vzájemným zápasům jsme získali další informace o soupeři, tak se s nimi snažíme pracovat i v tréninku,“ říká před třetím duelem vinohradský lodivod Jan Pazdera.
 
A co od zápasu očekává? „Vynikající atmosféru, obrovské nasazení obou týmů a hromadu hezkých branek. Pro nás to bude velice těžký zápas především psychicky. Budeme muset ustát určitý tlak okolí, že už je vlastně hotovo. Soupeř nám na hřišti rozhodně zadarmo nic nedá!“ varuje své svěřence Pazdera. A má pravdu. Vinohradští musí krotit své emoce, ke splnění cíle jim totiž chybí stále ještě jedno vítězství.
 
Brněnští budou muset jistě zabrat. „Co se týče hry Brna, myslím si, že v sobotu předvedou svůj nejlepší výkon v sérii. Kvalitu utkání v Brně ovlivnil náročný program obou týmů v play off. V nedělním zápase jsme soupeři dokázali odskočit jen z toho důvodu, že se nám podařilo po první třetině zlomit únavu,“ myslí si trenér Vinohrad.
 
„Díky tomu, že oba týmy měli týden na to zregenerovat, bude sobotní zápas mnohem náročnější, vyrovnanější a věřím, že i herně atraktivnější. Pokud se na zápas dobře připravíme v hlavě, tak očekávám dramatické utkání, které se bude rozhodovat až v samotném závěru. Oba týmy se spíše soustředí na ofenzívu, takže každý, kdo dorazí na tribunu, by mohl vidět přestřelku,“ zve Pazdera diváky do ochozů.
 
Atraktivní duel očekává rovněž Michal Dolejš, jeden z tahounů vinohradského celku. „Bude to zápas s úžasnou atmosférou odpovídající finále 1. ligy. Rozhodně máme smysl hodnotit očekávání na základě předcházejících zápasů, čeká nás nejtěžší a nejdůležitější zápas sezony, na který se připravujeme devět měsíců. Myslím, že jsme dobře připraveni na hru soupeře a pokud se budeme soustředit na svoji hru, tak věřím, že to zvládneme,“ doufá.
 
Dorazte do ochozů vinohradské arény také vy! O florbalový zážitek je postaráno. Kromě toho se můžete těšit na skvělý přestávkový program v podání Dana Menšíka, který již podruhé v letošním play off předvede své neuvěřitelné výkony ve slacklinu. A jako již tradičně vás můžeme rovněž pozvat do vynikajícího Bufetu U Kníra, o který se v letošní sezoně stará tým z Hospůdky U Vejdů. SKV = Společně K Vítězství.
 
3. utkání finále:
19:30 TJ X3M SKV – FBŠ Hattrick Brno
 
Případné 4. utkání finále:
17:00 TJ X3M SKV – FBŠ Hattrick Brno
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.