Čerstvý vítěz Isoline Cupu Jan Buchta se ohlédl za sezonou v SKV

19. 4. 2014

Dorostenci

3 minuty čtení

Trenér Jan Buchta zažil úspěšnou sezonu. S vinohradskými dorostenci oslavil postup do 1. ligy, s výběrem Prahy zase ovládl Isoline Cup.

Jan Buchta musel loni předčasně ukončit svou hráčskou kariéru. Jeho zranění mu totiž nedovolilo pokračovat. Rozhodl se však předávat své zkušenosti dál a kývl na nabídku vinohradského vedení. V letošní sezoně vedl jako hlavní trenér dorostence. A s týmem se mu podařilo uspět. Dorostenci vybojovali bleskový návrat do nejvyšší soutěže a příští rok si zahrají 1. ligu.

Mladý trenér přesto není zcela spokojen. „Sezona se mi nehodnotí úplně dobře. Sice se podařilo postoupit, ale ne z prvního místa, a to je pro mě zklamání. Vstupoval jsem do toho s tím, že to v SKV vezmeme trochu vážněji a začneme lépe pracovat. Bohužel v průběhu sezony jsem zjistil, jak někteří hráči nechtějí pracovat a nemají stejné sportovní myšlení jako já,“ řekl na úvod svého hodnocení.

A v tomto tónu i pokračoval. „Naprosto mě šokovalo, jak to mají nastavené někteří rodiče kluků. Upřednostňují dost banálnější věci a tohle je pro mě největší zklamání. Je tam pár hráčů, kteří na sobě chtějí pracovat, jsou to hlavně mladší kluci. Z toho jsem měl alespoň radost,“ doplnil, co ho v letošním ročníku potěšilo.

Ambiciózní kouč se letos angažoval také u pražského dorosteneckého výběru v rámci Isoline Cupu. Tento turnaj nabírá na popularitě a letos se v O2 uskutečnil již třetí ročník. „Výběr Prahy je dost specifický, jsou tam nejlepší hráči z Prahy a je z čeho vybírat. Byly to pro mě určitě skvělé zkušenosti. Vedl jsem výbornou partu kluků, kteří chtějí něčeho dosáhnout. A je super zážitek zahrát si v O2 aréně finále Isoline Cupu,“ ohlédl se za svým úspěšným působením.

Honza Buchta si bohužel své angažmá na Vinohradech neprodlouží. V příští sezoně už dorostenecký výběr nepovede. „V SKV pokračovat nebudu. Děkuji Vinohradům, že mi umožnily vrátit se do florbalu i z jiného hlediska než hráčského. Mám na další rok jiné plány,“ nastínil svou další budoucnost.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.