Mají za sebou starší žákyně a dorostenky průlomovou sezonu?

10. 5. 2014

Klub

3 minuty čtení

Dorostenky už mají volno od poloviny dubna, starší žákyně uzavřely ročník teprve o minulém víkendu. A jaká byla sezona z pohledu těchto dvou kategorií?

Starší žákyně vyjížděly na poslední turnaj do Dolního Bousova značně oslabeny. Zastupující kouč Zdeněk Chamrád se musel vypořádat se složitou situací. Jeho tým neměl nikoho na střídání a navíc se musel obejít také bez dvou hráček, které umějí zaskočit i v brance. Přesto se holky s touto situací popasovaly, z Dolního Bousova sice přivezly čtyři porážky, ale turnaj odehrály se ctí.

V tabulce ligy starších žákyň hrané systémem 3+1 nakonec obsadily čtvrté místo. Za celou sezonu si připsaly devět výher, jednu remízu a 21 porážek. Naproti tomu dorostenky skončily v pražské a středočeské lize na 12. místě, v pěti zápasech vyhrály, jednou remizovaly a ve 13 utkáních svému soupeři podlehly. A jak sezonu hodnotí hlavní trenér dorostenek a starších žákyň?

Komentář Gusty Ondrejčíka:

„K týmu jsem přišel v září a od té doby se toho hodně změnilo. Tým starších žákyň a dorostenek se nám podařilo z původního počtu asi deseti hráček rozšířit na 20. Na první turnaj jsem vyrážel se čtyřmi holkami, vyjma posledního turnaje už jsme se s touto situací nemuseli potýkat. I v kategorii dorostenek se počet hráček zvedl tak, že jsme ve druhé polovině sezony neměli problémy poskládat dvě pětky. To jen na úvod.

Myslím, že se nám podařilo vštěpit holkám základy florbalu a sportování obecně. A to ať už se to týká čistě sportovní stránky - všechny udělaly obrovský posun v herních činnostech, v kondici, v síle, v taktice - a nebo se to týká morální stránky věci. Chci tím říct, že jsme se snažili holkám opakovat, aby braly ohled na docházku, aby se omlouvaly z tréninků. V některých případech se nám to podařilo, v některých na tom ještě musíme zapracovat.

Doufám, že v nastaveném trendu budeme pokračovat. Čeká nás náročná letní příprava, Prague Games a soustředění. V příští sezoně otevřeme i kategorii mladších žákyň a stojí před námi velký kus práce. Musíme všechny naše kategorie vhodně doplnit a musíme být trpěliví.

Chtěl bych poděkovat celému svému realizačnímu týmu, hráčkám děkuji za sezonu a v neposlední řadě děkuji i ochotným rodičům, kteří nám častokrát poskytli pomoc s dopravou a doprovázeli nás na turnajích.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.