Muže čeká o víkendu první herní test

13. 6. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady se o tomto víkendu zúčastní jubilejního desátého Memoriálu Honzy Civína v hale na Jižním Městě. Své síly na hřišti změří hned šest extraligových celků. 

Loňská účast na tomto Memoriálu přinesla pro SKV první velký úspěch pod novým trenérem Janem Pazderou. Vinohrady se přes extraligové celky probojovaly až do finále, kde změřily své síly s Chodovem. Několik desítek vteřin před koncem drželo SKV jednobrankový náskok, jenže pak Chodov vyrovnal a Vinohrady se po nájezdech musely spokojit se druhým místem. Jak si mužské áčko povede letos?

Již tradičně jsou účastníci rozděleni do dvou tříčlenných skupin. Sokol se ve skupině B střetne se dvěma pražskými celky – Tatranem a Spartou. Druhou skupinu tvoří Chodov, Mladá Boleslav a Pardubice. Každé utkání se hraje na 3x20 minut čistého času. Novinkou je, že se bude hrát podle pravidel platných až od 1. 7. 2014, diváci tedy uvidí například i povolenou přihrávku nohou.

„Stejně jako minulý rok je naším cílem odehrát maximální množství utkání, to znamená minimálně postoupit ze skupiny. Vzhledem k tomu, že se jedná o první herní test před pro nás náročnou sezonou, budu chtít dát prostor více hráčům. Na turnaji protočíme 20 hráčů v poli a dva brankáře,“ přibližuje cíle a plány trenér Jan Pazdera.

Víkendový Memoriál bude první prověrkou před extraligovou sezonou nejen pro celý tým, ale zvláště pro několik posil, které do Vinohrad přišly. „Pro nové hráče bude turnaj velice náročný. Nováčci budou muset co nejrychleji zapadnout a zároveň ukázat, že jsou v týmu zaslouženě. Všem hráčům jsem předem avizoval, že po turnaji dojde k prvnímu zúžení kádru, takže od nich očekávám, že se budou chtít opravdu ukázat, aby v týmu mohli pokračovat dál,“ upozorňuje na důležitost turnaje vinohradský lodivod.

Kompletní rozpis utkání Memoriálu Honzy Civína (SH Jižní Město): 

Sobota 14. 6.
9:00 Tatran Střešovice – Sokol Královské Vinohrady
11:00 Sokol Pardubice - TJ JM Pedro Perez Chodov 
13:00 Sokol Královské Vinohrady – AC Sparta Praha 
15:00 Billy Boy Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 
17:00 AC Sparta Praha – Tatran Střešovice 
19:00 TJ JM Pedro Perez Chodov – Billy Boy Mladá Boleslav

Neděle 15. 6.
09:00 semifinále 1B – 2A 
11:00 semifinále 1A – 2B 
13:00 o 5. místo 3A – 3B 
15:00 o 3. místo
17:00 finále

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.