SKV a Pelhřimov uzavírají spolupráci

9. 8. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Ještě loni byly oba týmy soupeři v lize, nyní spojují síly. Ve vztazích mezi SKV a Pelhřimovem nezůstane jen u akvizice útočníka Milana Bíny. 

Díky nové legislativě ČFbU, která od letošní sezony zavádí možnost tzv. „střídavého startu“ budou moci hráči Sokola, kteří jsou první tři roky v kategorii dospělých, startovat jak za A družstvo Spartaku Pelhřimov, tak za áčko Vinohrad. Stejná možnost pak platí i naopak.

Spartak je tradiční bašta florbalu na Vysočině a po sestupu Žďáru a Havlíčkova Brodu je také jediným zástupcem regionu v nejvyšších soutěžích. Již několik let však Pelhřimov bojuje s úzkým kádrem a ve „městě rekordů” to moc dobře ví. „Náročnost 1. ligy jde nahoru a odehrát celou soutěž na dvě formace, jak jsme byli zvyklí, je již neperspektivní,” říká sekretář a veterán v obraně Spartaku Jan Koten. Doplnění kádru z řad vlastní mládeže nejde tak rychle a individuální hostování hráčů také neneslo ovoce. „Pokud doplníte o jednoho až dva hráče odjinud, tak vzniká problém se sehraností řad. Proto vítáme dohodu, kterou s SKV máme. Jejich hráči absolvují kvalitní tréninky v Praze a nám potom přijede celá sehraná pětka.“

Pozitiva vidí i trenér SKV Jan Pazdera. „Přechod do mužské kategorie je náročný, mnoho mladých hráčů trpí tím, že nemohou dostat z důvodu konkurence dostatečný herní prostor,” vysvětluje Pazdera. “Dalším problémem je, že přestože náš B tým je dostatečně kvalitní, kvůli administrativnímu omezení může hrát nejvýše Divizi. Skok do Extraligy je pak obrovský. V Pelhřimově budou naproti tomu naši hráči v pravidelném zápasovém zatížení v opravdu kvalitní soutěži. Budou navíc hrát v týmu se stálicemi ligy jako je Martin Kos nebo Petr Poduška, což jsou hráči, od kterých se budou moci leccos přiučit.“

Hráči takto budou moci putovat oběma směry. Je tedy možné, že se nějaký z pelhřimovských mladíků objeví i na tréninku SKV? „Nějaké možnosti tam vidím. Důležité také bude kdo z nich například vyrazí do Prahy za studiem,“ uzavírá trenér Sokola.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.