Muži se chystají na premiérovou účast v kategorii Pro

13. 8. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Czech Open se nezadržitelně blíží. Mužské áčko si po loňské výhře odbude svou premiéru v kategorii Pro. S kým budou mít ve skupině tu čest?

Kategorie muži Pro má stejný hrací systém jako elitní kategorie mužů.  Čtyřčlenné základní skupiny se hrají systémem každý s každým. První dva týmy postupují do dvou osmifinálových skupin, složené taktéž ze čtyř mužstev, ve kterých sehrají utkání každý s každým. Do čtvrtfinálového play-off postupují první tři týmy osmifinálových skupin. Třetí a čtvrté týmy základních skupin si zahrají o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Dále se hraje systémem náhlé smrti a poražení semifinalisté nehrají o třetí místo. Hrací čas je 2x15 minut a vítěz kategorie muži Pro má právo příští ročník startovat v kategorii Muži Elita. Rozhodně je tedy o co hrát!

Loňským úspěchem na Czech openu pro SKV svým způsobem začala úspěšná sezona a postupem do extraligy skončila. Vinohrady budou chtít určitě ukázat, že to nebyl žádný omyl. V základní skupině je ale čekají kvalitní soupeři. Všechna utkání základní skupiny odehrají Vinohrady na hale VŠE. Ve čtvrtek ve dvě hodiny vyzvou rivaly z uplynulé sezony – FBC Start98 a druhé utkání sehrají proti švýcarskému týmu Wiler-Ersigen, který je složen z velmi mladých hráčů, v šest hodin. V pátek si Sokolové budou muset přivstat, jelikož v 8:40 je bude čekat poslední soupeř v základní skupině a tím bude ruský tým Nizhegorodets.

Kouč Jan Pazdera bude mít k dispozici skoro všechny hráče. „Na turnaji budu využívat tři brankáře, osm obránců a devět útočníků, takže téměř celý stávající kádr. Chybět bude bohužel Honza Králík, který se zranil na pondělním tréninku,“ řekl lodivod vinohradského celku.

„Co se týče cíle do turnaje, tak ten je pro mě vzhledem k možnosti pro vítěze zahrát si příští rok v elitní kategorii jednoznačný. Asi nepatříme mezi největší favority na výhru, ale věřím, že motivace zahrát si příští rok proti světové elitě bude pro hráče obrovská a společně uděláme všechno pro to, abychom tuto kategorii ovládli,“ dodal sebevědomě.

Rozpis utkání muži A:
čtvrtek 14.8.: 14:00 FBC Start98 – VŠE
18:00 SV Wiler-Ersigen – VŠE
Pátek 15.8.: 8:40 Nizhegorodets – VŠE

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.