Stříbrný Czech Open pro Benfiku!

19. 8. 2014

Muži B

4 minuty čtení

Muži „B“ před sezonou ukázali, že rozhodně nepatří do starého železa a probojovali se na letním turnaji Czech Open do finále, kde podlehli ostravskému MVILu až na nájezdy.

Krasojízdu turnajem až do nedělního boje o zlato předvedla pod vedením Viktora Vondry vinohradská Benfika. Bojovala nejen se svými soupeři, ale i se střevní chřipkou, která sužovala až na tři hráče celý tým a Filipa Mikeše poslal dokonce v sobotu sanitkou do nemocnice. Několikrát to také vypadalo, že se s turnajem rozloučí předčasně - tolik utkání dovedených do nájezdové loterie snad ani žádný jiný tým letos neměl! Sokolové se připravovali na trestná střílení ve vyřazovacích bojích hned čtyřikrát, ale jak se říká – třikrát a dost. Napočtvrté se jim štěstí na svou stranu naklonit nepodařilo a museli se sklonit před Ostravou po výsledku 3:4.
 
Základní skupinu zvládlo SKV s přehledem. Soupeřům nastřílelo celkem šestnáct branek během tří zápasů, inkasovalo pouze 3 a postupovalo do play-off z prvního místa. Sobotní den zahájili muži v 10:30 a hrozilo první vyřazení od týmu z Rokycan. Srovnání skóre na 2:2 vteřinu před koncem znamenalo pro Vinohrady první nájezdy. V tu chvíli asi ještě nikdo netušil, kolik jich budou muset ještě absolvovat. Rozhodující nájezd proměnil Matěj Špaček a poslal SKV do 1/16 finále. Jak se posléze ukázalo, proti týmu extraligového Liberce startujícího pod názvem FBC Black musely rozhodovat taktéž nájezdy. Vedení 1:0 Sokolové neudrželi a jednadvacet vteřin před koncem druhé poloviny bylo srovnáno. Tentokrát se prosadil pouze jeden jediný hráč a naštěstí pro SKV to nebyl nikdo jiný než Jonáš Sigl!
 
Osmifinálovým soupeřem byl norský tým Oslo Allstars a i tentokrát rozhodovaly nájezdy! SKV však v tomto utkání poprvé prohrávalo a díky srovnání z hole Petra Hartmana pouhých 13 vteřin před koncem zápasu se posléze mohlo radovat z postupu do čtvrtfinále. Nájezdovým exekutorem se opět stal mladík Matěj Špaček. Čtvrtý zápas v sobotní den sliboval další pořádnou bitvu – Vinohrady čelily finskému týmu Hervannan Pallohurjat. I v tomto zápase Vinohrady prohrávaly, ne však dlouho. Z první branky v utkání, která padla až ve 25. minutě, se Finové radovali pouhých 26 vteřin a o deset minut později poslal seveřany domů Michal Vlk. Vinohrady se tak musely připravit na nedělní semifinálové utkání od devíti hodin.
 
Kdo by čekal vyrovnané utkání o postup do finále, mohl být možná zklamán. Zápas proti prvoligovému soupeři ze Znojma bylo zcela v režii SKV. V soupeřově brance skončily dva projektily Michala Vlka a jeden Štěpána Tůmy. Jirka Buchta za svá záda nepustil ani jeden soupeřův pokus a mohl se radovat ze druhé odchytané nuly v letošním turnaji. Do devátého a posledního utkání ve čtyřech dnech zbývalo 6 hodin… 
 
SKV začátek finálového utkání proti 1. MVIL Ostrava zcela prospalo. Během pěti minut prohrávalo 0:3 a vypadalo to na jasnou záležitost. K vyrovnání však zavelel Honza Řeřicha a SKV se oklepalo. Svou „troškou do mlýna“ přispěl o několik minut později Michal Vlk a power-play Vinohrad využil pouhé 4 (!) vteřiny před koncem utkání Matěj Špaček. Čtvrté nájezdy však pro Sokoly nedopadly podle jejich představ a museli se spokojit se druhým místem. I tak ale Vinohrady slaví velký úspěch – dva ročníky po sobě měly mužstvo ve finále Czech Open!
 
Nejen stříbrnou medaili, ale i ocenění za nejlepšího hráče turnaje si odnesl vinohradský Honza Řeřicha! A konečné statistiky Vinohrad? 9 utkání, 31 přesných zásahů, 12 obdržených branek a 4 série nájezdů.
 
Sestava SKV na Czech Open: Buchta, Záhora – Chvátal, Mikeš F., Mikeš M., Nigrin, Řeřicha, Sigl (C), Stavjaňa, Záň, Hartman, Kytka, Pecha, Špaček, Tůma, Vlk, Zima. Trenér: Viktor Vondra.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.