Vinohrady čeká poslední test před extraligovou sezonou

4. 9. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Během prvního zářijového víkendu vypukne již tradiční Sokol cup v Pardubicích. Své síly změří celkem osm mužstev a SKV nesmí chybět!

Čtyři extraligové a čtyři prvoligové celky se rozdělili do dvou skupin podle své ligové příslušnosti. Všechna utkání v extraligové skupině A se odehrají na SH Dašická, kde Vinohrady v 11:00 zahájí turnaj svým prvním zápasem proti domácím Pardubicím. Dalším sobotním soupeřem Sokolů budou hráči itelligence Bulldogs Brno a v neděli sehrají poslední zápas ve skupině proti FBC ČPP Software Ostrava.

Prvoligovou tabulku B tvoří Vinohradům známí soupeři. Jsou jimi týmy FBC BRZDY CZ Česká Lípa, TJ Znojmo LAUFEN CZ, FbK Svitavy a Spartak Pelhřimov. Tato skupina odehraje svá utkání na nafukovací hale Jablotron, kam se posléze přemístí i týmy, které proti sobě budou hrát o páté a sedmé místo.

Dle pořadí v tabulce se bude hrát o celkové umístění v turnaji – první týmy skupin změří své síly ve finále, druhé týmy svedou boj o třetí místo, třetí týmy se střetnou v zápase o páté místo a poslední ve skupinách o konečné sedmé místo.

„Velice rád bych řekl, že kádr pro nadcházející extraligovou sezonu je kompletní a na turnaj jedeme jen dolaďovat detaily, ale díky vynuceným změnám na poslední chvíli tomu tak není. Dlouhodobě se nám zranil Honza Králík s kterým jsem počítal do základu a letos si od něj hodně sliboval,“ posteskl si trenér Jan Pazdera. „Druhý hráč, se kterým nemůžu počítat, je Honza Linhart, který se rozhodl přerušit kariéru z důvodu nízké motivace. Navíc se z pracovních důvodů s námi od Czech Open nepřipravuje Martin Michalík, a ze studijních důvodů s námi neodjíždí gólman Weissgärber, takže Karla Mrkose v bráně doplní mladý talentovaný dorostenec Tomáš Fiala. Do Pardubic beru 17 hráčů do pole, mezi nimi i Dana Rosu z juniorky, který se bude snažit využít možnosti prosadit se v týmu mužů.“

Sokol cup má Vinohradům hlavně ukázat, jestli letní příprava přinesla své kýžené ovoce. „Hlavním cílem pro nás bude odehrát turnaj ve zdraví a zjistit, jak jsme schopni herně i výsledkově obstát v zajímavé extraligové konkurenci. Na turnaj se velice těšíme především proto, že by nám měl ukázat, jak jsme se dokázali připravit na ligu nejen kondičně, ale i po herní stránce,“ shrnul cíle a očekávání Jan Pazdera.

Zápasy SKV ve skupině A:

Sobota 6. září SH Dašická
11:00 Sokol Pardubice vs. TJ Sokol Královské Vinohrady
18:00 itelligence Bulldogs Brno vs. TJ Sokol Královské Vinohrady

Neděle 4. září SH Dašická
8:00 TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC ČPP Software Ostrava

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.