Víkend v Pardubicích skončil pro SKV 7. místem

9. 9. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Poslední prověrka před sezonou skončila pro SKV 7. místem. Jak to o víkendu v Pardubicích probíhalo?

V prvním utkání SKV nastoupilo proti domácím Pardubicím a dalo se tedy očekávat, že to nebude ani trochu lehký vstup do turnaje. Vinohrady však chtěly ukázat, že v nadcházející sezóně budou chtít hrát o příčky zaručující play off. SKV v utkání vedlo již 4:1, ale výpadek během druhé třetiny znamenal postupné vstřelení hned šesti gólů Pardubic a domácí zápas otočili ve svůj prospěch. V závěru utkání se ještě Sokolové tlačili za vyrovnáním, což se také povedlo, ale Perníkářům se podařilo vstřelit ještě jednu branku a připsali si tak po úvodním utkání tři body do tabulky po výhře 8:7.

Ve druhém zápase čekal na Vinohrady asi nejtěžší soupeř na turnaji – Bulldogs Brno –  a většina utkání podle toho také vypadala. SKV se podařilo vstřelit první branku v utkání, avšak to bylo to poslední, co Buldoci extraligovému nováčkovi dovolili. Sokolové hráli vyrovnané utkání, ale dopláceli na fatálně špatné zakončení.  Oproti tomu Brňané postupně vstřelili šest branek a zaslouženě si tak odnesli tři body za vítězství 6:1.

Již v osm hodin ráno nastoupili vinohradští k nedělnímu utkání proti FBC Ostrava a opět se jim podařilo vstřelit první branku utkání. Poté ale přišel ze strany Vinohrad totální útlum a ostravští začali trestat. Během první  třetiny nasázeli šest gólů a bylo po zápase. Ve druhém dějství nepadl žádný gól a ve třetí třetině oba týmy přidali po jednom gólu, zápas tak dospěl k vítězství Ostravy 7:2.

Krátce po poledni pak nastoupilo SKV proti partnerskému týmu z první ligy - Spartaku Pelhřimov. První třetina v nafukovací hale Jablotron byla ještě výsledkově vyrovnaná, ale poté Vinohrady začaly ukazovat svou kvalitu a Spartaku nasázely jedenáct branek. V utkání o sedmé místo tak SKV vyhrálo 11:4. Do vypuknutí extraligové sezony zbývá už jen několik dní!

Konečné pořadí Sokol cupu 2014:

1. itelligence Bulldogs Brno
2. FBC BRZDY CZ Česká Lípa
3. TJ Znojmo LAUFEN CZ
4. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5. FbK Svitavy
6. Sokol Pardubice
7. TJ Sokol Královské Vinohrady
8. Spartak Pelhřimov

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.