Ženy A potvrdily formu!

15. 9. 2014

Ženy A

4 minuty čtení

Ženské áčko před začátkem sezóny zvládlo generálku na domácí půdě v Rieger aréně a s přehledem ovládlo první kolo Poháru České pojišťovny.

SKV Ladies nastoupily do turnaje v poněkud okleštěné sestavě vinou rozsáhlé marodky a pracovních povinností, ale i tak nenašly v soupeřkách z nižších lig žádného přemožitele. Jako první proti Sokolkám nastoupily ženy ze Slovanu Jindřichova Hradce a se zlou se potázaly. První třetina sice ještě nebyla úplně stoprocentní a střelecky úspěšná, ale jen co si naše ženy osvojily nový hrací systém a rozehrávku, neměly soupeřky žádnou šanci. Skóre načala přesnou bombou k tyči Eliška Čermáková a brzy přidala svůj první gól i Ivana Hyršlová, když těsně před gólmankou tečovala střelu obránkyně a nedala tak překvapené brankářce žádnou šanci. Po zbytek zápasu Sokolky držely balónek na svých čepelích, Hradečanky nenechaly k ničemu přičuchnout a postupně navýšily skóre na konečných 4:0 po střele Kristýny Vejvodové a druhém gólu Elišky Čermákové.

Po nepříliš dlouhé pauze se extraligové ženy pustily do druhého matche tentokrát se Sokolem Jaroměř. Ten se ukázal jako podstatně nebezpečnější soupeř, sázící na jednu hráčku a rychlé brejky. Vinohradské áčko nakouslo skóre jako první po dalším úspěšném zásahu Terezy Komorousové, ale Jaroměř brzy právě z brejku srovnala. To si ovšem naše ženy nenechaly líbit a postupně upravily výsledek na 3:1 po krásné střele Natálie Bartošové a přesilovkovém pozemním ploužáku Kristýny Vejvodové. Jenže Sokol z Jaroměře se ještě jednou zmohl na brejk, dokázal snížit na rozdíl jediné branky a mocně se tlačil za vyrovnáním. Zkušené Ladies se ale nenechaly zastrašit, a koncentrovaným výkonem postupně druhé Sokoly zlomily a do konce zápasu navýšily své konto o další dvě branky.

K dalšímu měření sil se Vinohrady dostavily až v neděli v 9 hodin ráno a přivítaly na své půdě Kladno. To sice dokázalo se Sokolkami uhrát nejlepší výsledek, ale dojem z hřiště tomu pranic nenasvědčoval. Naše ženy zdařile kombinovaly, střílely, napadaly, soupeřkám příliš nepůjčovaly balónek, ale bohužel v zakončení často selhávaly. Prázdnou bránou nejednou pohrdla Natálie Bartošová, Ivana Hyršlová a dokonce i Zuzana Macurová, před níž si kladenská gólmanka okamžitě z úcty lehala na břicho, jen co jí zahlédla. Nakonec střeleckou smůlu protrhla z nulového úhlu Bára Reichová a ukázala tak svému týmu správnou cestu. Zanedlouho se prosadila i Zuzana Macurová na zadní tyč a pak dvěma zásahy vyšperkovala domácí konto vinohradská reprezentantka Aneta Tvrzníková nejprve z dorážky a pak fikanou šibenicí po výběhu z rohu. Kladečanky z ojedinělých akcí dokázaly vytěžit dvě branky a zmírnily tak výsledek na pro ně přijatelných 2:4.

Poslední duel měl být jakýmsi minifinále mezi našimi Ladies a dosud nejlépe hrajícími Wizardkami z DDM Praha 10, ale spíše než vyrovnaný souboj to připomínalo jatka. Na protivníkovi byla jasně patrná únava z prožitého víkendu, kdežto ženské áčko nabušené z poctivé letní přípravy mělo sil na rozdávání. Po Wizardkami zpackané první třetině, kdy Sokolky vedly pohodlně 6:0, již nemohlo být pochyb, kdo poustoupí do dalších vyřazovacích kol. A tak si SKV ženy pouze spokojeně kombinovaly a vylepšovaly osobní statistiky. Hattrick zaznamenala hrající trenérka Mája Kotíková, která se objevila na netradiční pozici vrchola, dva góly si připsaly sniperky Terka Komorousová, Aneta Tvrzníková a Ivča Hyršlová, a na listinu premiérových střelců se zapsala i Barbora Šádková. Celkové skóre 11:0 si soupeřky nejspíše za rámeček nedají.

SKV Ladies tedy potvrdily roli favorita a můžou se těšit na druhé kolo Poháru České pojišťovny, kde se ve vyřazovacím boji střetne s týmem Florbalová Akademie MB.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.