Sezóna je tady! SKV Ladies vyzvou Vítkovice

16. 9. 2014

Ženy A

5 minut čtení

Stejně jako minulý rok, i letošní domácí sezona začíná utkáním proti úřadujícím mistryním – vloni to byl Herbadent, letos to jsou Vítkovice.

Minulý víkend Sokolky zcela ovládly svoji skupinu v Poháru České pojišťovny. Při pohledu na pohárové skóre 24:4 po čtyřech utkáních se dá říct, že po letní přípravě holkám nezvlhl střelecký prach. Proti Rytířkám z Vítkovic to však budou mít velmi těžké. I ostravské hráčky ve své skupině nenašly přemožitele a bez zaváhání prošly do druhého kola. Za záda Hany Ranochové se během čtyř zápasů propašoval pouze jeden jediný míček.

Když si vzpomeneme na střetnutí v uplynulé sezoně, budou to pro Vinohrady vzpomínky smutné. První vzájemné utkání skončilo v ostravské hale Dubina pro SKV krutou porážkou 0:18. Po Novém roce však Vinohrady na tento výsledek zapomněly a možná i díky příchodu bývalé hráčky Vítkovic a Herbadentu – Zuzaně Macurové – podaly v lednu úplně jiný výkon. Ani zlepšená hra proti zkušeným soupeřkám k bodům ale nevedla, tudíž i druhý vzájemný zápas skončil pro Vinohrady prohrou, která však už nebyla tak vysoká – do branky SKV zapadly jen čtyři ostravské projektily.

Během letní přípravy se do kádru Ladies zapojilo i pár posil. Kdo bude mít premiérový start v dresu Vinohrad? Jak se na těžké první utkání holky pod vedením Máji Kotíkové připravily? Kdo v nové sezoně navlékne kapitánskou pásku? Na to se sami přijďte podívat do Rieger arény již tuto neděli od 14:00! Vstup je 30,- Kč bez SKV Passu. Následně můžete i navštívit první extraligové utkání SKV Boys – od 17:00 hrají proti Chodovu na Jižním Městě. Držitelé SKV Passu mají i na tento zápas, díky domluvě s pořadateli Chodova, vstup zdarma!

Před prvním zápasem v sezoně jsme vyzpovídali dlouholetou hráčku Vinohrad, Terku Komorousovou:

Terko, před začátkem sezony jste ovládly první kolo Poháru České pojišťovny, můžeme tedy tvrdit, že jste na sezonu připraveny?
„Jsem ráda, že jsme v úvodním kole i přes velkou marodku splnily to, co se od nás očekávalo. Nicméně parametry utkání, která jsme zde odehrály, nemají s tím, co máme před sebou, moc společného. Každý zápas je pro nás ale důležitý k tomu, abychom si osvojily nový herní systém a celkově se v nové sestavě lépe sehrály. Právě k tomu byl pro nás tento pohárový víkend ideální přípravou. “

Během letní přípravy se do kádru zapojilo několik nových hráček. Jak ty sama, jakožto dlouholetá hráčka Vinohrad, vnímáš téměř pravidelné obměny týmu?
„To, že přicházejí nové hráčky, považuji za nezbytnou součást vývoje extraligového týmu. Jako takový prapůvodní vinohradský článek ale silně vnímám především naopak odchody hráček a členů realizačního týmu, díky kterým se SKV postupně dostalo až sem. Všechno je to ale prostě takový přirozený koloběh a síla našeho týmu je proslulá právě díky těm vazbám, které zůstávají bez ohledu na změny soupisek.“

Jak zpětně hodnotíš letní přípravu? Byla oproti minulým létům náročnější?
„Celá příprava měla letos konečně pořádný a profesionální koncept. Fyzicky to bylo rozhodně náročnější, ale bylo to super. Makalo se celé léto, tak věřím, že se to promítne také na hřišti.“

Stejně jako minulý rok, i tato sezóna v domácím prostředí začíná utkáním proti mistryním – vloni to byl Herbadent, letos to jsou Vítkovice. Jaká v šatně panuje nálada před takovým zápasem?
„Nevím, jaká nálada panuje v jiných šatnách, ale v té naší panuje vždy velmi dobrá nálada, a to je důležité :) Pro mě osobně hra vítkovických holek představuje vzor ženského florbalu, takže myslím, že nemůže být lepší začátek sezóny, než přivítat doma v naší Rieger Aréně mistryně. Těšíme se na kvalitního soupeře a náročné utkání.“

Nedělní program A týmů:

14:00 Ladies - Vítkovice (Vinohrady)
17:00 Boys - Chodov (Jižní Město)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.