DOMÁCÍ EXTRALIGOVÁ PREMIÉRA MUŽŮ

24. 9. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Muži A se ve druhém kole florbalové AutoCont extraligy v neděli v 17:00 poprvé představí před domácím publikem v Rieger aréně.

První kolo SKV sehrálo na půdě Chodova, a přestože se nováčkovská nervozita jistě podepsala na výkonu hráčů, zápas nepostrádal náboj vyrovnaného duelu. „Na začátku jsme byli hodně nervózní,“ řekl trenér Jan Pazdera v rozhovoru pro Florbal.cz. „Je škoda, že jsme body neuhráli teď, když Chodov nepředvedl žádný skvělý výkon,“ doplňuje obránce Ondřej Houra.
 
První extraligový start za SKV si odbyl i brankář Karel Mrkos, který naposledy odchytal nepříliš úspěšný ročník v Pardubicích. Zkouška to pro něj byla o to těžší, že na začátku deváté minuty si nešťastně srazil balonek do vlastní branky a Chodov se tak dostal do vedení. Nicméně zkušený strážce vinohradské svatyně se nenechal touto situací rozhodit a ve zbytku byl velmi platným článkem defenzivy SKV.
 
Vstup do nové sezony neponechal náhodě ani vinohradský kanonýr Jan Svoboda, který podle oficiálních statistik dva góly dal a na dva přihrál, nicméně jak sám přiznává, jeden z gólů měl být připsán Josefu Marešovi, který situaci 2 na 0 vyřešil perfektní střelou pod břevno. Sám Svoboda ale nebyl se svým výkonem příliš spokojen. „Se svým výkonem spokojený být nemůžu, spoustu situací jsem měl vyřešit jinak,“ přiznal.
 
Úřadující mistr z Vítkovic v prvním kole přivítal v hale na Dubině otrokovické Panthers. O jednoznačném vítězství rozhodla především druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:0, přičemž Otrokovice přestříleli poměrem 13:3. „Těší mě, že jsme toho soupeři moc nedovolili, a že jsme sami byli po celých 60 minut aktivnější,“ řekl vítkovický lodivod Michal Deus.
 
Skvělým výkonem do nové sezóny vstoupil Lukáš Hájek, který sám vstřelil tři branky a na jednu si navíc připsal asistenci. Navazuje tak na loňské Superfinále, ve kterém mu byl udělen titul nejlepšího hráče utkání - Superhero.
 
Neváhejte proto v neděli zavítat do Rieger arény, kvalitní florbal a nápaditá organizace jsou jako vždy zárukou! A pokud Vám na cestu na Vinohrady nezbyde čas, jako vždy pro Vás bude připraven komentovaný video online přenos TVSKV i klasický textový online ČFbU.
 
TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC Vítkovice Oxdog
kdy: neděle 28. září 2014, 17:00
kde: Rieger aréna, TJ Sokol Královské Vinohrady - Polská 1, 120 00, Praha 2
komentovaný video přenos: zde
textový online přenos: zde
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.