Ženy A - vydřená výhra a smolná prohra

30. 9. 2014

Ženy A

6 minut čtení

Po prvním bodovém zisku v letošní extralize ženy A překvapivě končí v Poháru už ve 2. kole.

Ženské áčko se v sobotu vypravilo až do zapadlého Jičína, aby v nejvyšší soutěži jaksepatří přivítalo bodů chtivého nováčka. A i když to tak chvílemi nevypadalo, svou misi úspěšně splnilo a přivezlo si sebou domů tučné 3 body. V nedělní svátek v rámci druhého kola Poháru České Pojišťovny ale už tak úspěšné nebylo a ze souboje s prvoligovou Mladou Boleslaví vyšlo bodově naprázdno a celkově tak v Poháru končí.

Sobotní výlet do Jičína nezačal pro SKV vůbec dobře. Několik aut zvolilo špatnou dálnici, na místě určení se ukázalo, že správce haly už se několik hodin nezvěstně toulá po Řáholci, šatny svou velikostí připomínaly převlékací kabinky v H&M a lakované parkety na hřišti vybízely spíše k tanci než ke sportovnímu klání. Přesto se naše Ladies dokázaly zkoncentrovat a nebojácně vstoupily do utkání.

První třetina předvedla typický florbal nahoru dolu. Jičín se projevil jako tým sázející na mládí a vysunutý aktivní pressing, který čas od času zatápěl pražským bekům. Šancí k vidění bylo na obou stranách mnoho, ale gól žádný nepadl. Na nulovém kontě SKV si připsala největší podíl skvěle chytající gólmanka Iveta Máčilová, která letos předvádí životní formu.

Druhá dvacetiminutovka už přinesla pro tým z Rieger arény vytoužené góly. Po necelých pěti minutách se v předbrankovém prostoru prosadila Aneta Tvrzníková, která si počkala na ideální moment a dorazila střelu Elišky Čermákové. V dalších minutách byla znát převaha hostujícího celku, ale skórovala nakonec domácí hráčka, která si nešťastnou náhodou skopla balónek do vlastní branky a dala tak klid na sokolské hokejky.

Ve třetí třetině už vinohradské ženy nepovolily žádný zvrat událostí. Znovu po necelých pěti minutách překvapila Eliška Čermáková skákavou střelou ze středu domácí brankářku, které balónek trapně propadl mezi nohama. Sokolské Ladies znamenitě dohrávaly posledních deset minut, ale drobná chyba a následný trans v obraně dal Jičínu možnost ke snížení a ten jí bez váhání využil a střelou po zemi překonal Ivetu Máčilovou. Po tomto incidentu vlétl domácí celek do posledních chvil jako drak a zkoušel dokonce power-play, aby dokázal vyrovnat, ale sokolky svou svatyni ubránily a z Jičína si odvezly tvrdě vydřené body.


Neděle a Mladá Boleslav slibovala papírově slabšího soupeře a tedy i klidnější utkání, avšak osud je nepředvídatelný a štěstěna vrtkavá, a tak áčkové ženy opět pocítily hořkost prohry.

Problém se zrodil už po 27 vteřinách hry, kdy agilní první lajna soupeřek dokázala svou první střelu proměnit v gól. Vinohrady se ale rychlé branky nezalekly a po 7 vteřinách vrátily soupeřkám úder, když po ideální přihrávce Terezy Komorouseové Aneta Tvrzníková z velkého brankoviště stylem „čím víc rána, tím víc gól“ rozvlnila síťku boleslavské branky. Jenže ani protivník dlouho neváhal s odpovědí a po minutě vytvořil gólovou šanci, kterou si do vlastní branky sklepla Kristýna Vejvodová. První minuty tedy slibovaly pořádnou přestřelku, avšak jako by si oba týmy svůj gólový arzenál vyčerpaly, protože do konce třetiny už zůstalo skóre neměnné. Pro tým z Riegrových sadů každopádně úvodní dvacetiminutovka znamenala florbalové faux pas. Každá hráčka jakoby chtěla hrát za sebe a ne za tým, kupily se individuální chyby i chyby v hracím systému, rozehrávka značně pokulhávala a napadání od soupeřek byl nerozlousknutelný oříšek.

Proto se všem vinohradským fanouškům ulevilo, když Ladies vstoupily do druhé třetiny úplně jinak. Dařilo se jim rozehrávat, kombinovat v útoku i obraně, zvládat pressing soupeřek a šancí na vyrovnání nebylo málo. Nutno ovšem přiznat, že boleslavská gólmanka se v brance překonávala a i díky své robustnější postavě likvidovala sebelepší šance. Nakonec se přece jen dokázala prosadit vinohradská juniorka Natálie Bartošová, která parádně trefila levý horní růžek odkryté branky po ukázkové akci na jeden dotek v podání Ivany Hyršlové a Karolíny Strejcovské. V závěru třetiny ještě došlo k nešťastné srážce a následnému pádu vinohradské kapitánky Dády Valáškové s protihráčkou, který odnesla hostující vůdkyně bolestivým zraněním kotníku.

Třetí třetina hned v úvodu přinesla smolný gól ze standardní situace, který nakonec znamenal vítězství domácích. Přesto plných dvacet minut vinohradský tým bojoval, povětšinu času držel balónek, kombinoval, střílel, trefoval břevna i tyčky, ale vše marné. Bez své kapitánky nedokázaly sokolky ani v šesti bez brankářky přelstít obranu Boleslavi a překvapivě tedy opustily Pohár České pojišťovny již ve 2. kole.

Extraliga žen, 2. kolo:
TJ SKV - FBK Jičín 3:1
 
Pohár České pojišťovny, 2. kolo:
TJ SKV - Florbalová akademie MB 2:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.